סיון גולדברג, יו״ר רשימת ׳גבעתיים מתחדשת׳, שרצים למועצת העיר ושואפים לעשות שינוי לצעירים בעיר מבפנים, עונה על כל השאלות שרציתם לשאול >>

מי אתה ומה אתה עושה?
אני סיון גולדברג, 25, מקים רשימת גבעתיים מתחדשת - רשימת הצעירים הראשונה שמתמודדת בבחירות המקומיות למועצת העיר. נולדתי, גדלתי והתחנכתי בגבעתיים. בתיכון נבחרתי ליו"ר מועצת הנוער העירונית ומשם לעמוד כיו"ר מועצת התלמידים והנוער המחוזית במחוז תל-אביב ומבקר מועצת התלמידים והנוער הארצית. במסגרת התפקיד ייצגנו את 700 אלף בני הנוער של מדינת ישראל בפני מקבלי ההחלטות במסגרות שונות ובהן הכנסת ומשרדי הממשלה השונים, הייתי שותף למאבק כנגד הצעת החוק לביטול חוק זכויות התלמיד שהעלתה יו"ר ועדת החינוך דאז חה"כ עינת וילף. שירתתי בדובר צה"ל בחיל האוויר, שם לקחתי חלק בגיבוש אסטרטגיית ההסברה הצה"לית בצמתים חשובות, ובהן מבצע צוק איתן, ואני שמח מאוד להמשיך ולשרת במילואים. למדתי באוניברסיטה מדע המדינה ויחסים בין לאומיים, וכיום אני מנהל הדיגיטל של חברת טכנולוגיה המתמחה בענף התיירות.
בן זוג של עמית, אח גדול לטל ואח קטן לאורי, בן לקרן וארקדי.

איך הגעת להיות במפלגה?
הקמתי רשימה שאינה שייכת לאף מפלגה, המבוססת על תושבות ותושבים שגדלו והתחנכו בעיר. מאז ומתמיד אני זוכר את עצמי פעיל חברתי בגבעתיים. גבעתיים היא עיר מדהימה אבל אין בה ייצוג מספק לצעירים. מחזיקת תיק הצעירים לא מחוברת אלינו, אין שום עשייה לטובת הצעירים וכל החשיבה בעיר מבוגרת מדי. לכן, החלטתי להקים תנועת צעירים עם איתמר אביבי ודניאל דרזיה. אנחנו מאמינים שכדי להפוך את העיר לטובה יותר, חייבים ייצוג צעיר בעירייה. ייצוג של אנשים שגדלו והתחנכו בעיר, מכירים אותה על יתרונותיה וחסרונותיה ויכולים לפתור בעיות בגישה רעננה.

מה הדבר שהכי מפריע לך בעיר ותרצה לשנות אותו?
ככלל מפריע לי שיש אוכלוסייה ענקית שלא שומעים אותה. אנחנו חייבים לשנות את האופן שבו העיר פועלת בנושאים המרכזיים כדי להתאים אותם לתפיסה של הדור החדש, הדור שלנו, שחושב בצורה דינאמית, חדשנית ושיתופית יותר מהדור הקודם.
מפריע לנו שמחירי הדיור והשכירות בעיר הזאת מטורפים מה שמבריח צעירים רבים שהשתחררו מהצבא ורוצים להישאר בעיר. אם המצב הזה ימשיך, כל הצמיחה וההתחדשות המדהימה הזו של גבעתיים פשוט תעצור ותתהפך, וגבעתיים תהפוך לעוד עיר לעשירים בלבד. כל הזמן אומרים לנו שאין מה לעשות, שאלו הם כוחות השוק ויש גבול למה שעירייה יכולה לעשות, אבל יש המון דברים שאפשר לקדם מתוך מועצת העיר: דיור במחירים שפויים, בניית דירות קטנות בכל פרויקט,הקמת פרויקטים לדירות להשכרה בלבד , קביעת מפתח חדש להנחה בארנונה וקידום בניית מעונות סטודנטים. אלה רק חלק מהפתרונות שנרצה לקדם - יש המון מה לעשות, ורק צריכים נקודת מבט אחרת מסביב לשולחן, שפשוט לא קיימת שם עכשיו.

עכשיו תשאל אותי – אם אתה מוסיף דירות, אתה מוסיף עוד רכבים ועוד פקקים! זו בדיוק הבעיה בתפיסה של הפוליטיקאים הישנים שחייבים לשנות. מפריע לנו שאי אפשר לחיות בעיר הזאת בלי רכב צמוד וחניה צמודה. אנחנו רוצים שחבר'ה צעירים יוכלו לגור כאן מבלי לחשוב על האפשרות בכלל של לקנות רכב, שזה יראה להם מגוחך. לפתח את התחבורה הציבורית ואת התשתיות לאופניים ברמה כזאת שלהוציא רכב מהבית יראה מעשה הזוי.
אנחנו חייבים להבין שהעיר הזאת היא עיר לכולם, לצעירים ומבוגרים ביחד, ואסור שהיא תהיה עיר לעשירים בלבד. אנחנו חייבים שגבעתיים תתחדש.

מה לדעתך הדברים הכי בוערים מבחינת הצעירים בעיר?
בגבעתיים קורה מצב, שבגלל בעיית המחירים שציינתי קודם, רוב האוכלוסייה כאן היא אוכלוסייה חזקה שלא חסר לה יותר מידי, והאוכלוסיה הזאת משכה לפה הרבה מאד עסקי פנאי, ובעיקר סצינת ברים שמאד פורחת.
כל זה קרה לבד, בלי מעורבות של העירייה, וזה טוב שזה קורה לבד. אבל העירייה יכולה לעשות כל כך הרבה יותר – כרגע היא בכלל לא נוגעת בדברים האלה, כלום! העירייה צריכה לשנות תפיסה, להשקיע את ההשקעות שצריך – וזה לא המון – כדי שהתושבים יוכלו לקבל כאן מענה לכל מה שהם צריכים: בתרבות, בפנאי, בשירותים ציבוריים, אפילו בעבודה. אנחנו לא חייבים להסתמך בהכל על תל אביב, להיות פרבר שנוסעים ממנו כל בוקר וחוזרים בלילה רק כדי לישון פה. העיר צריכה לעלות רמה בשירות שהיא נותנת לצעירים בכל התחומים: אומנות ותרבות, קהילה ושיתוף ציבור, ספורט, מרכז צעירים וסטודנטים, ועוד.

בשלושה משפטים, מה המצע שלכם?
צריכים צעירים במועצת העיר כי את מה שחברי המועצה הוותיקים לא עשו ב-5-10-20 השנים האחרונות, הם לא יתחילו לעשות עכשיו.
צריכים צעירים במועצת העיר כי צריכים דרך אחרת להסתכל על הבעיות, ודרך חדשה למצוא פתרונות.
צריכים צעירים במועצת העיר כי צריכים פתרונות חדשניים: בדיור, בתחבורה, בתרבות, בספורט.

מה הדבר הראשון שתעשה אם תיבחר?
אוציא לפועל את המצע שלנו לטובת הצעירים בעיר גבעתיים - אקים את ועדת ההיגוי הצעירה של העיר שתורכב מהחבר'ה המעולים שיש פה. אני רוצה שצעירים בעיר הזאת ידעו מהשנייה הראשונה שהם מוזמנים לבוא ולקחת חלק באופן קבוע בהחלטות שיקבעו איך החיים שלהם נראים.

מה היית רוצה להגיד באופן אישי לצעירים מהעיר שקוראים עכשיו?
אני מבקש את התמיכה שלכם בתנועת הצעירים הראשונה שקמה בגבעתיים, עיר שנמצאת היום בצומת דרכים ופשוט חייבת גישה צעירה יותר לצד ראש העיר. אנחנו זה העיר, וחייבים לוודא שראש העיר מקבל גם את נקודת המבט שלנו על כל מה שקורה ומשתנה פה.

איך היית רוצה לראות את העיר בעוד חמש שנים?
בעוד חמש שנים אני רוצה לקחת את כל מה שאמרתי שבוער כאן, ולהגיד "זה הזוי", זה הזוי שחיינו ככה, זה הזוי שנסענו לתל אביב כדי לבלות, זה הזוי ששילמנו מחירים כאלה מטורפים, זה הזוי שהחזקנו רכב, ובעיקר זה הזוי שחיינו מבלי לדעת מה קורה בעיר שלנו.
בעוד חמש שנים אני רוצה לראות את גבעתיים כעיר ידידותית לכל תושביה, עם חיי פנאי, תרבות וקהילה. מצוינת בחינוך, עם פתרונות דיור ברי השגה ותחבורה המותאמים לשנת 2023.
בקיצור, שהתל אביביים יקנאו בנו.

התמונות באדיבות יח״צ - גבעתיים מתחדשת
רוצים לדעת עוד? לחצו כאן >>

Your email was successfully saved