בעשור האחרון, כשחבריי ואני בני דור ה-Y כבר היינו לקראת סיום הבגרויות והשירות הצבאי, החלה לה אופנה חדשה שמתעסקת "בחיפוש עצמי". אם בעבר חיפוש עצמי משמעו היה נסיעה להודו לבטן גב ופטריות הזיה, חזרה לטיפול פסיכיאטרי והיידה לחיים האמיתיים, היום לא צריך לברוח לקצה העולם כדי לאבד את עצמך בחיפוש אחר משמעות, ומספיק שיש לך כמה אלפי שקלים בבנק, תמימות ובלבול - והנה אתה בדרך למצוא את עצמך. כביכול.

בזמן שטסתי גם אני לקצה העולם, שניים מחברי הטובים פלוני ואלמוני החלו ללכת לסדנאות אהבה וחיפוש עצמי. אותן סדנאות מציעות לך תמורת כמה אלפי שקלים לעבור כמה שלבים, להתבלבל ביחד ובסוף להדריך (בהתנדבות) עוד אנשים כמוך.

אני לא אשכח את אותו יום חורפי שבו גררו אותי לפגישת היכרות בה לא ישב קואוצ'ר, אלא מוכר מעונב שבגדול הבטיח לי את סוד האושר תמורת 5,000 שקל. כמה לחץ ואי נעימות הרגשתי. אני לא מתיימר לדעת הכל ואני בטח לא גאון, אני סה"כ סטודנט וממש לא לפסיכולוגיה אבל דבר אחד אני יודע, כאשר הנפש של האדם זקוקה לעזרה, התשובה לא תהיה אצל פליטת ריאליטי שמעבירה שיחות או בסיסמאות וקלישאות תלושות.

אז נכון, יש אנשים שעברו הרבה בחיים ומספרים את סיפורם, יש אנשים שעשו שינויים קיצוניים כמו דיאטה ואורח חיים והם מעבירים את זה הלאה, שידעו ויראו. לא על האנשים האלו אני מדבר, אלא על אותם שרלטנים שמשתמשים ברצון הפנימי, הכן והאמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו פשוט להיות מאושרים.

ואם אתם מצקצקים בלשון ואומרים "לי זה לא יקרה" אז כדאי שתראו את התחקיר שפורסם בחדשות 2 על "האוניברסיטה הקוסמית" שבראשה נמצאת אישה כריזמטית שהבטיחה ללמד אנשים את סוד החיים בזכות הקרבה שלה ל"וועדה העליונה שליד אלוהים", ובין תלמידיה האישה העשירה והחזקה בישראל, שרי אריסון.

נפשו וליבו של אדם הם לא משחק. הניצול הציני שצובר תאוצה ומשתלט לי על הפיד בפייסבוק מלא בהבטחות ותמונות של אנשים שסיימו וקיבלו תעודה ועכשיו הם מאושרים - קאט דה בולשיט! מספיק עם תאוות הבצע והרצון להתעשר בכל מחיר ועל חשבון כל אדם. ולפעמים הדרך הטובה היא לא לחפש את עצמכם, אלא פשוט למצוא את עצמכם. תצחקו עם חברים, תבלו, תרוצו, תלכו לים ופשוט תעשו ימי כיף. השאר כבר יבוא לבד.

IMG-20160413-WA0037

// אמיתי ויסמן

Your email was successfully saved