"אין שני לרושם ראשוני" אמרו אצלנו בשכונה, ובייחוד בנושא היכרויות בין גבר לאישה. לפני דייט ראשון רובנו מקפידים על היגיינה ברמה גבוהה, תסרוקת מזמינה, לבוש שמייצג אותנו, בושם מעורר סקרנות ומצד האישה יש עוד ניואנסים קריטיים כמו איפור, תכשיטים ותוכן התיק. רבותיי, הכל טוב ויפה, אבל לא פחות חשוב לשים לב למזון שאנו אוכלים לפני (ותוך כדי) הדייט.

מידי שנה מעמיסים עלינו מאות כתבות על תזונה לפני צום יום כיפור ולפני צום בכלל, על תזונה לפני חצי מרתון ולפני אימון משקולות. הגיע הזמן לכתוב על מה שבאמת חשוב לרווקים ולרווקות: תזונה מיטבית לפני דייט ראשון. בעוד קהילת החוקרים של התחום עדיין מפולגת לגבי כללי "עשה" בתזונה לקראת הדייט, יש תמימות דעים לגבי כללי "אל תעשה" לפני ותוך כדי הדייט.

כללי אל תעשה (הכללים נכתבו בלשון זכר מטעמי נוחות):
- שום כלום: נכון, שום זה מאוד בריא, טעים ומשדרג הרבה מנות ללא ספק, אבל אסור לאכול שום לפני דייט ראשון. הריח שלו משתלט על חלל הפה ובמקרה הפחות טוב גם משתלט על ריח הגוף. למתחכמים שביניכם: זה לא יעזור אם גם היא תאכל שום, זה לא ינטרל את הריח.

- בצל: ירוק או לבן, מטוגן או חי, קלוי או מקורמל - הבצל הוא מרכיב מאוד בסיסי ואהוב במטבח. הניחו אותו בצד לפני הפגישה הראשונה, אחרת הפגישה עלולה להסתיים בדמעות.

- חומוס-פול: לאוהבי הקטניות, שימו לב שיש בנות קטנוניות. הן עלולות לחוש באי הנוחות והנפיחות שתיווצר אצלכם במערכת העיכול.

- כרובית: לכרובית ולקרובות המשפחה שלה יש נטייה לשחרר גזים. במידה ובכל זאת אכלתם בטעות כרובית לפני דייט לעולם אל תשלבו זאת עם בירה! לא תצליחו לשדר עסקים כרגיל בזמן שעוצמת התסיסה בקרביים שלכם שוברת שיאים.

- עשבים, שוטים: עשבי תיבול כגון פטרוזיליה וכוסברה הם בריאים ומוסיפים המון למאכלים. מצד שני, אם תאכלו עשבי תיבול לפני או תוך כדי הדייט, בהנחה שאין קיסם בהישג יד מיידי, החיוך שלכם עם ירוק בין השיניים עלול לזעזע את הבחורה. גם שאיבת שני צ'ייסרים לא תשטוף את השיניים ובטח לא את הפדיחה.

- גבינות ובשר: גבינות מסריחות כמו גבינה כחולה זה דבר נפלא, אבל לא לפני הפגישה הראשונה. גם בשר אדום יכול להכביד על הגוף לפני הדייט... יודעים מה? אולי פשוט תלכו על תפריט טבעוני לפני שתפגשו אותה לראשונה.

כללי עשה:
חשוב לאכול ולא להגיע עם בטן ריקה, במיוחד אם אתם מתכוונים לשתות אלכוהול. ברוב המקרים אנשים לא אוכלים ביחד בדייט ראשון, אבל אם בכל זאת החלטתם לאכול משהו לצד המשקה אני ממליץ על משהו מתוק: גלידה, עוגה, פבלובה ופירות כמו תות ואננס. במחלקת המלוחים, נשנושים כמו אדממה או צ'יפס בטטה עם קטשופ יכולים לעבור בשלום. בסופו של דבר אוכל זה גם עניין תרבותי. אם אתם מרגישים בנוח האחד עם השנייה מהרגע הראשון, תוכלו גם לחלוק סנדוויץ' או לאפה שווארמה עם חריף ועמבה - הכל כמובן בחסות הרומנטיקה. 

לסיום, זכרו שמערכת יחסים מתפתחת בהדרגה. בהתחלה יש חילופי מבטים, בהמשך יש חילופי מילים, מתישהו יש חילופי מספרי טלפון וחשבונות פייסבוק, אחר כך יש חילופי נוזלים וכשאתם מרגישים באמת בנוח ביחד יש חילופי גזים.

בתיאבון!

// יונתן קישקה

Your email was successfully saved