"אוי ואבוי, איך משדרים את זה בפריים טיים של ערוץ 2?!", נשמעו זעקות ברחבי המדינה. "למה אנחנו צריכים לראות את זה?".

בערב שישי האחרון שודרה כתבה שסוקרת את מסיבות הרווקים הפרועות של גברים ישראלים בבוקרשט. בחורות התכווצו בכיסאן, אימהות הסיטו מבט וגברים שבשנות העשרה שלהם עשו בדיוק את זה העדיפו לשבת בשקט, כדי שלא יעשו להם רצח אופי.

"הגבר הישראלי אוהב להרגיש מלך", אומר הבחור בכתבה, וכמה מצער שזו בדיוק המחשבה הספציפית שכל כך הרבה גברים בישראל חולקים. "הרבה אלכוהול, מסיבות, בחורות, מה עוד צריך?", שואל בגאווה בחור צעיר תוך שהוא מקמבן לעצמו כוס וודקה-רדבול. ושום מילה על ערכים.

33 צילום מסך: ערוץ 2

למה כל כך קשה לנו עם העובדה שכתבה כזו משודרת בטלוויזיה? אולי כי הבחורה המרקדת על העמוד מזכירה לנו את אחותנו הקטנה, אולי כי השיח הזה עלול ליצור לגיטימציה ואולי כי הכתבה הזו מניחה לנו מראה מול הפנים ומראה לנו את הצדדים היפים פחות באנשים שאנחנו עשויים להכיר. הרי מי מאתנו לא התחלחלה מהמחשבה שהחבר המקסים שלה, זה ששולח לה פרחים ביום ההולדת ועושה לה קיצי בגב במיטה בלילה, הוא אותו אחד שהדביק לחשפנית שטר ירוק על החזה, ואז לקח אותה לערב סוער בחדר האחורי?

1111 צילום מסך: ערוץ 2

אולי זה בדיוק מה שאנחנו מסרבים לראות. ערוץ 2 הניחו לנו מראה מול הפרצוף, ואנחנו לא אוהבים את זה. פתאום אנחנו מבינים - התופעה הזאת קיימת, התופעה הזאת מתרחשת ממש ברגעים אלה, ואולי לקשר אותה למישהו שאנחנו מכירים זה הרבה יותר ממה שאנחנו באמת מוכנים להכיל. מי הם אותם הגברים שנוסעים למקומות האלה? לבוקרשט, לתאילנד, לאוקראינה? פורקים את יצרם וחוזרים לשבת בסלון בישראל, כאילו שום דבר לא קרה?

קל לנו לעשות מהם חיות, אנשים אומללים חסרי ערכים, גברים דחויים שצריכים שירותיה של זונה. ואולי בעצם מה שמקשה עלינו הוא העובדה שבכלל לא מדובר בגברים כאלה, אלא בגברים נורמטיביים, אחים, בעלים, דודים, שלכל אחד מאתנו יש? שהתופעה הזו לא קיימת רק במחתרות חשוכות מלאות קוקאין ואקסטזי, אלא ממש בחוץ, ברחובות בוקרשט, ואבא שלי או שלך ביקר שם, וחושב שזה לגיטימי?

2 צילום מסך: ערוץ 2

גברים נוהרים לבוקרשט בהמוניהם, מתוך מחשבה ש"שם זה בסדר". למה שלא יהיה, אם בידי הנשים היכולת לבחור? אם נשים, במודע ובמתכוון, מעוניינת לסחור בגופן ובנפשן עבור כסף? "הן אוהבות סקס", הם משכנעים את עצמם. ה"בוקרשטית" מתפשטת באיטיות ופותחת את רוכסן המכנסיים בחיוך רחב, כל כך רחב, שלפעמים נדמה שהוא אמיתי, והוא מתבלבל. בחור צעיר משלם על שירותי מין ומרגיש שזה בסדר, כי ה"בוקרשטית" לא בוכה, אין לה סימנים כחולים על הפנים, היא לא מתלוננת, היא "זורמת", לא כמו שם, בישראל.

כמה נוח לעצום עיניים ולחשוב שהבחורה בחרה בזה, שזה לא שהיא מפוחדת, היא פשוט המומה מכמה שאתה גדול ומרשים. ואולי זה קצת נוח, לא צריך להתעסק במחשבות כמו האם מכים אותה, האם הייתה לה אופציה אחרת, האם באיזה שהוא שלב בחיים שלה היא חשבה ללמוד מקצוע, או שלא נדע, לקיים יחסים מתוך אהבה. אין צורך להתעסק בזה, בלוגיסטיקה, כי אישה נהנית ממין בדיוק כמו גבר, ואם הוא מעט אגרסיבי, פוצע אותה במעשיו או מכה בה באגרופיו זה בסדר, היא בחרה בזה.

44 צילום מסך: ערוץ 2

כמה נוח לחשוב שאישה יכולה לחוות סקס בדיוק כמו גבר, שהיא נהנית ממין בדיוק כמותו, והיא כל כך ברת מזל, שהיא זוכה לשלב עבודה שהיא כל כך אוהבת עם כל כך הרבה כסף.

איזה מזל שהיא בחרה להיות זונה.

// קרין פרימן

Your email was successfully saved