בשנים האחרונות צצות בחיינו (או לפחות על מסכינו) כל מיני אושיות כמו פטריות אחרי הגשם. אתרי חדשות גדולים מסקרים כל פלוץ שהן עושות והמכנה המשותף של כולן הוא, ובכן... שהן מאוד מאוד יפות, וזה הרי דבר ידוע שיופי פותח דלתות. אז בין השקה לבין חתונה לבין קבלת המון דברים בחינם ופרסומם למאות אלפי עוקבים, קצת קשה לעצור ולחשוב – אחרי מי בעצם אנחנו עוקבים? ולמה?

אבל בתוך כל הנוף המתעתע הזה בולטת בחורה אחרת שהפכה לאושייה בעל כורחה, רק מעצם היותה קצת יותר, איך לאמר, מגניבה. אני כמובן מדברת על פצצת האנרגיה הכתומה – מאיה ורטהיימר.

היא החלה את דרכה בעולם הילדים, אבל הפריצה הגדולה שלה הייתה לא מזמן עם עליית הסדרה 'שבאבניקים', בה שיחקה תפקיד של בחורה מבית חרדי שעומדת על שלה ולא מקבלת כל מה שכתוב בספר. בסדרה כמו בחיים - מאיה לא עוצרת בכתום. בעוד שהקולגות שלה שומרות על פאסון, דיסטנס ולא מעט פוזה, היא לוקחת את החיים בקלילות, צוחקת על כל מה שאפשר, מצטלמת בטבעיות עם המפורסמים הכי נחשבים בביצה ולא מתיימרת להיות או לשדר משהו שהיא לא, נשארת נאמנה לעצמה ללא כל קשר לכסף או למעמד של משפחתה/ של בן זוגה, שממש במקרה הוא סגן ראש עיריית תל אביב.

כמו רב האנשים, גם אני לא הכרתי אותה עד 'שבאבניקים', אבל משהו בג'ינג'יות המיוחדת שלה ובחיוך הלא מתנצל הזה קנו אותי. משם כמובן הגעתי לאינסטוש שלה, ומאז לא הפסקתי לצחוק מכל סטורי שהיא מעלה. 

היא הבחורה שכולנו רוצות להיות, אבל אין לנו מספיק אומץ לנסות, היא לא מפחדת לעשות "בושות", החל מריקוד פאנקי ומוזר לצדן של בר רפאלי ונטע אלחימיסטר, שלצד תנועות ה"אני רוקדת כמו כוסית" של שתיהן, מאיה רוקדת כמו במשפט המפורסם "dance as if no one is watching"

או למשל בפעם ההיא שקפצה לרוץ בחוף הים עם חברה ונתקלה בצלם פפראצי מעיק שתפס אותה בעדשתו,  רק שבמקום להתעצבן על הצלם/ על התמונות/ על העולם, היא בחרה פשוט למנף את התמונה ולצחוק על עצמה:
 

החיים שלי זה כזה....😂

A post shared by Maya Wertheimer (@mayawertheimer) on

אי אפשר שלא להעריך אותה על ההומור העצמי המשובח

תקשיבו לי -  כל בחורה צריכה לאמץ קצת מהאופי של מאיה. אנחנו חייבות להפסיק להתייחס לכל דבר כל כך ברצינות ולחשוב מה יגידו אם... הרי חיים פעם אחת ו-YOLO זה לא סתם האשטאג, זו האמת, בואו נחיה קצת יותר ונהנה מהדברים הקטנים, בואו נסיר את הפילטרים והמסכות שלימדו אותנו לשים. ואם אתן כבר עוקבות אחרי מישהי ו"רוצות להיות כמוה", תהיו קצת יותר מאיה, חסרות לנו בחורות כאלה על המסך.

// קרן יעקבי

Your email was successfully saved