משפחה מצטלמת על רקע בניין האופרה, שתי צרפתיות מתוקתקות מניחות את הקניות בבגאז' ה-DS הממתינה להן עם נהג פרטי בלב כיכר מדלן, איש עסקים צרפתי מתעצבן מעצם קיומי, בעוד שאני מנסה לתפוס את הזווית הכי טובה למקרון של לאדורה. אז השעון מצלצל ואני מבינה שעברה כשנה מאז הביקור האחרון בעיר האורות והאקלרים, ואני בכלל מאחרת לעבודה...

1

ללא ספק הולך להיות יום בו אחפש טיסות לפריז ואחלום בהקיץ על ארוחה צרפתית טובה. מזל שאפשר לחפש משהו קרוב יותר וצרפתי לא פחות, עד לרגע שאחצה את טרמינל 3. על כן הזמנה לערב לקוחות של DS לארוחה צרפתית אורבנית במסגרת אירוחי EatWith המענגים, נראתה כדבר המתאים ביותר למוד ולמזג האוויר שהציף (תרתי משמע) את מחוזותינו.

התכנסנו בלופט גארנג'י בדרום העיר. שולחן עץ רחב ידיים חצה את החלל. יין (מוצר גלם בסיסי במטבח הצרפתי), התחיל להימזג לכוסות שאותן לא הפסיקו למלא כל הערב. נשים עם תיקי שאנל וקול נקישות סטילטו על רצפת העץ התעלה לפרקים מעל שאנסונים צרפתיים שהתנגנו ברקע. וכל הזמן רעשים מסקרנים עלו מהמטבח הפתוח של אופיר ורועיקי, השפים שלנו לערב זה. בהתאם למזג האוויר החורפי, ולגסטרונומיה הצרפתית, הוגשו לנו במהלך הערב לא מעט מטעמים שסייעו לספוג את כמויות היין שלא הפסקנו ללגום.

בהתאם למה שקורה בשנים האחרונות במטבח הצרפתי, בו לא מעט מהשפים המובילים דואגים להגיש את הקלאסיקות עם קריצה עדכנית, ופתוחים להשפעות ממטבחים ברחבי בעולם, כך היה גם במהלך הארוחה כאשר לא מעט מהמנות הוגשו עם טוויסט.

רוסטביף קלאסי בתוספת גרעיני רימון

לדוגמה: מנת פתיחה של קרואסון ממולא בבשר טלה מפורק ועסיסי, פלמידה כבושה שהוגשה בתוך גספאצ'ו של עגבניות צהובות (כי עגבניות אדומות זה כל כך 1990), ריזוטו דלורית מושלם, ורוסטביף קלאסי שזכה לתוספת גרעיני רימון. נראה כי הארוחה והערב הותאמו לזרם הביסטרונומיה שהשתלט בשנים האחרונות על פריז - חומרי גלם איכותיים אך הכל באווירה נינוחה ומהנה.

פלמידה כבושה בגספאצ׳ו עגבניות צהובות - אדום זה כל כך 1990 פלמידה כבושה בגספאצ׳ו עגבניות צהובות

3 קרואסון ממולא בשר

בעבר המטבח הצרפתי דאג להגן בחירוף נפש על הגסטרונומיה הצרפתיות והתנהג כמועדון סגור ומסוגר. היום נראה כי גל חדש של שפים דואג למודרניזציה של מטבח עתיק השנים ומשלב בו שיטות בישול וטעמים חדשניים, במטרה ליצור מטבח המותאם יותר לחיך של המאה ה-21. כך מנעד הטעמים הצרפתי מתרחב וניתן למצוא בו היום הרבה פחות חשיבות עצמית והרבה יותר השפעות מהמטבחים האסייתיים והים תיכוניים, תוך שימוש בחומרי גלם מקומיים ואיכותיים. זאת הסיבה כי בכל ביקור אפשר לגלות עוד מקסמי המטבח הצרפתי ואני אישית מתאהבת עוד קצת. עד הביקור הבא, אמתין ל-DS הצרפתית שתאסוף אותי לטרמינל. בחלומות שלי אני כבר שם.

גם אתם רוצים לנהוג בסטייל? כנסו לקבלת עדכונים על ה-DS3

// רוית שם-טוב

לבלוג של רוית >>

Your email was successfully saved