סובלני או עוקצני, זה תלוי איך התחלתי את היום שלי. יש ימים שאני קם והכל מכוער, השמש לא יצאה, צפצפות, סירנות וקולות של אנשים מפריעים לשלוותי ולא נותנים לי מרגוע. הקפה אינו טעים, ארוחת הבוקר מלוחה, אין לי מה ללבוש לעבודה ופאק איזה פקק נורא.

יש ימים שלא בא לי לצאת מהמיטה, שאני יודע שיהיה יום מסריח והכל אבוד מראש. העיניים חצי פקוחות - חסרות כל כוח להיפתח עד הסוף, מדדה לי ממקום למקום, עושה טובה שאני בכלל זז ועם רצון לחיות. כל מה שאומרים לי פשוט מעצבן. הלקוחות מעצבנים, המנהל מעצבן, הצוות לא עושה את העבודה שלו ובת הזוג חופרת לי בלי סוף בהודעות. אמא בדיוק נזכרה שהיום זה היום בו תציק לי בלי הפסקה, ואיך לא, מלא חשבונות בתיבה.

ומצד שני, יש ימים אחרים. ימים בהם הכל שווה את זה, הכל פשוט מדהים. הציפורים מצייצות, יקיצה טבעית כיפית כזאת, שבא לך לקפוץ מהמיטה. יום חדש התחיל, מלא באנרגיות ומוכן למה שבא. איזה כיף ללכת לעבוד, איזה כיף לדבר עם אנשים, אפילו הפקק לא מעצבן, כי יש זמן לשמוע מוסיקה שלא שמעתי שנים. הרדיו מנגן בדיוק את מה שאני אוהב, האופנוע נוסע חלק, הבגדים יושבים עלי בול, ארוחת הצהריים יצאה בדיוק כמו שרציתי- בדיוק בתיבול. כולם אוהבים אותי ואני אותם בחזרה.

השמיים כחולים מתמיד, השמש מחממת, כולם יפים וזוהרים, בארנק יש כסף, אני מרגיש מרחף בהליכה. אין לזה הסבר מדויק מלבד- מה שתתן תקבל בחזרה. תחייך לעולם והעולם יחייך אליך בחזרה. תחבק ויחבקו אותך, תאהב ויאהבו אותך, תשמח ותהיה לך סיבה לשמחה.

בתכלס, החיים זה משחק אחד גדול. באנו לשחק ואז לפרוש ואם כבר לפרוש, אז בגדול. אם אני כבר כאן וזה מה יש, אם כבר נגזרתי לקום כל בוקר, לעבוד, לאכול, לישון, אז יאללה. אני אקום, ואקום עם חיוך, אשיר שירים לעצמי בזמן שאני מחכה למים שירתחו לקפה, אקשיב למים הזורמים במקלחת ואתענג על כל טיפה שנוגעת לי בגוף.

אעשה סקס עם האישה בכל רגע שאפשר, אצא לבלות עם חברים, אבזבז את הכסף שלי על שטויות שאני לא באמת צריך, אתלהב כמו ילד קטן מסרטים בטלוויזיה, אבכה מאיזה סוף דרמטי של דרמה מבוססת על סיפור אמיתי.

אשתכר ואתמסטל, אסע במהירות מטורפת, אעבור באדום במעבר חצייה, אזרוק מסטיק על הרצפה, אוכל מלא דברים משמינים ולא בריאים, אשאר ער כל הלילה ואתרסק בבוקר למיטה, אטוס למלא מקומות מעניינים בעולם, אצא כל יום עם בחורה חדשה.

אעבוד במלא עבודות שונות, אלמד מלא מקצועות מעניינים, כל יום אלבש משהו אחר ואכיר אנשים חדשים. אני אצחק אני אבכה, אני ארוץ עירום בים בין אנשים עם מבטים מובכים, אקפוץ מצוק, אצלול בים, אשוט בסירה, אגלוש בגלשן, רולר בליידס בטיילת, אופניים בשוק.

אני אעשה כל מה שבא לי. עד שאני אמות. מה יש בזה? מה עוד יש חוץ מזה? חיים פעם אחת, ואולי מתים יותר. הלב נשבר כל כמה שנים וחוזר להיות שלם. אני קם והולך לישון, מכיר ונפרד, עובד ומתפטר, לומד כל יום משהו חדש ושוכח משהו אחר, אוהב אנשים ושונא אחרים. אני עושה טוב, אני עושה רע, העיקר שאני עושה משהו. העיקר שאני חי, עד הפעם הבאה.

// רון גוטליב

Your email was successfully saved