רגע לפני שאני מתחילה:
היו לי הרבה מאוד דברים שרציתי להתחיל איתם את השבוע הזה. במיוחד לאור העובדה שאני מתחילה גם שנה חדשה (אתמול הייתה לי יומולדת, מזל טוב לי), ואני ידועה בתור אחת שעושה רשימות וחשבונות לעצמי מה השגתי ואילו יעדים אני מציבה לתקופה הבאה.
מצד שני, כמות תשומת הלב והאהבה שקיבלתי מחברים ומאנשים רחוקים קצת ערערה אותי.
תנו לי יומיים לחשוב על זה. עוד אחזור אליכם עם משימות ויעדים...


תערוכה:
מה? סינסתטיקה
מתי? יום א', 4.12.16, 20:00
איפה? כולי עלמא, רח' מקווה ישראל 10, תל אביב
למה? סינסתטיקה היא תערוכה שחוקרת את המפגש בין ריח, טעם וראייה דרך פורטרטים של אנשי אוכל, כשלצידם תערובות ריח שרקחו (שם התערוכה הוא משחק על המילים אסתטיקה וסינסתזיה: עירוב בין שני חושים).
הפרויקט הוא שיתוף פעולה בין 12 אנשים עם חוש ריח וטעם מפותחים במיוחד: שפים, אנשי יין ואוכל מובילים (ארז קומרובסקי, אהרוני, שי שבח, עמית אהרונסון, נעמה שטרנליכט, הילה אלפרט, רז רהב, נעמי אבליוביץ ועוד) לבין מעפילים, צלם האוכל חיים יוסף, ויערית אליהו צור על הארט.
בשלב הראשון כל משתתף רקח ביחד עם מעפילים תערובת של שמנים אתריים (אשר מיוצרים מעצים, שיחים, שורשים, פירות, פרחים ועוד) המבטאת סיפור ילדות, זיכרון או פנטזיה, ובשלב השני צולם על ידי חיים יוסף.
כמה? ללא עלות
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.
%d7%90%d7%94%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%99

הרצה:
מה? מדרגש גוף
מתי? יום ב', 5.12.16, 20:00
איפה? בית שכטר, רח' שלוש 42, תל אביב
למה? סדרה ייחודית בת 7 מפגשים המשלבת מופעים של להקת מחול בת-שבע, הרצאות של חוקרים, התנסות בסדנת גאגא והתבוננות על מקומו של הגוף בתרבות העכשווית ובמחשבה היהודית. בין המשתתפים במפגשים: רועי אסף, ד"ר אדולפו רויטמן, אוהד נהרין ועוד. המפגש הראשון, יהיה השבוע: "ואנחנו כורעים ומשתחווים" דימוי הגוף באמנות יהודית מודרנית עם ד"ר רונית שטיינברג.
כמה? 399 ₪ לכל הסדרה
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באתר נווה שכטר.
%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%a9

הופעה:
מה? רועי דהן
מתי? יום ג', 6.12.16, 20:30
איפה? בארבי, רח' קיבוץ גלויות 52, תל אביב
למה? לפני כמה שנים ישבתי עם חבר בנמל יפו. היה לנו מנהג כזה, לשבת על המזח אחרי שכולם כבר הלכו ולדבר על כלום. אז, לפני שנים, הוא השמיע לי לראשונה את רועי דהן. הוא תיאר אותו בתור "ההוא עם הקול הכי נעים שיספר לי סיפור". הוא לא טעה.
יש משהו שקט מאוד באופן שבו דהן שר את השירים שלו. השקט הזה הוא מה שמעורר בי את הרעש הפנימי, את הסערה, את התחושה הזו שהכל צריך לזוז ובו זמנית להיעצר בדממה.
השבוע הוא משיק את אלבומו השלישי ואין דרך טובה מלראות אותו על הבמה, להקשיב למילים שלו ולהתמסר.
כמה? 75 ₪ במכירה מוקדמת או 90 ₪ בקופות.
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.

תערוכה:
מה? הילדים רוצים קומוניזם – חלק ג'
מתי? יום ה', 8.12.16, 20:00
איפה? מובי-מוזיאוני בת ים, רח' סטרומה 6, בת ים
למה? הילדים רוצים קומוניזם הוא פרויקט שנתי של תערוכות במובי-מוזיאון בת ים והוא מתקיים במשותף עם שורה של מוסדות ואמנים שונים ברחבי העולם, וכולל תערוכות, הרצאות, מיצגים, הקרנות ופירסומים לכל אורך שנת 2016. המוסדות השותפים כוללים את Tranzit שבפראג, The Visual Culture Research Center בקייב, Free/Slow University בוורשה, State of Concept באתונה, Skuc gallery בלובליאנה, ומובי-מוזיאוני בת ים. הפרוייקט מאורגן על ידי ויט האברנק, ולדימיר וידמאר, יהושע סימון, איליאנה פוקיאנקי, אלכסיי רדינסקי וקובה שרדר.
במסגרת הסבב השלישי של הילדים רוצים קומוניזם יוצגו בחלל הכניסה ציורי הענק של האמן טוי בוי, יליד לואנדה, שגדל כילד רחוב באנגולה בתקופה שאחרי המלחמה הקובנית נגד דרום אפריקה וארה"ב. סיפורה הייחודי של מלחמה לא ידועה זו שהביאה לנפילת האפרטהייד מסופר דרך חוויותיו. לצידו יוצג המיצב של הילה לביב ודנה יואלי, מיצב רחב היקף של מקס אפשטיין ועוד.
הושק בלוג מיוחד המלווה ומרחיב את הפרויקט בעקבות אופיו הבין לאומי, בו נמצאת התכנית המלאה ופרטים נוספים: tkwc.tumblr.com
כמה? ללא עלות
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק.
%d7%9e%d7%95%d7%91%d7%99

בקטנה:
גדי רונן, אחד המוזיקאים המוכשרים ביותר שיש לנו פה, מוציא סופסוף אלבום סולו ראשון... זה משהו שחייבים לחגוג. באמת! איך? עם האדסטארט לדוגמה.
אתם כבר מכירים את התהליך: בוחרים תשורה שווה במיוחד, משקיעים בה ומתחילים להתפלל שההאדסטראט יגיע לייעדו (למרות שהפעם אני יודעת שהוא יהיה מוצלח).

// רוני שפי

Your email was successfully saved