%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%99-%d7%91%d7%a2%d7%99%d7%a8-%d7%94%d7%92%d7%93%d7%95%d7%9c%d7%941-11

רגע לפני שאני מתחילה:
שתי האפליקציות הכי שימושיות אצלי בנייד (חוץ מהאינסטגרם) הן הפתקיות והשאזם. די מזמן הבנתי שבדברים החשובים באמת, אני לא יכולה לסמוך על הזכרון שלי. אמנם לרוב הוא חד ומחודד, אבל משום מה רק בפרטים השוליים. משפטים שמעוררים בי השראה, דברים שמרגשים אותי, מעבירים בי רעד בעצמות, נשמרים בפתקיות או בשאזם (כן, גם אם אני מכירה את השיר). כך קרה גם לפני שבועיים עם מיקה שדה ו-  Little Things. שמעתי את השיר כמה פעמים בעבר, אבל לפני שבועיים הוא תפס אותי כשהייתי בנסיעה וסירב להרפות. הרגשתי שבמקום לחלוף באיילון, אני נוסעת בעמקים ירוקים (הקליפ השפיע עלי). לרגע קטן חשבתי שזו בכלל גרסה מוקדמת של ג'וני מיטשל, אבל מהר מאוד התפכחתי. השיר נכנס לשאזם שלי ומשם עבר לפלייליסט הקבוע שמלווה אותי כל יום כל היום...

אירוע האזנה:
מה
? 'ובחרת בחיים' - האזנה ליצירתו של יאיר יונה, 'חרב'
מתי? יום ג', 20.12.16, 21:00
איפה? בית ליבא, רח' מגדל 1 (המרד פינת שנקר) נווה צדק, תל אביב
למה? יאיר יונה הוא באמת אחד המוזיקאים המוכשרים והמרתקים שיצא לי להכיר. לא שגרתי כלל וכלל. 'חרב' הוא תמצית התיאור הנ"ל. אלבום אינסטרומנטלי שכולו פס קול למלחמת יום כיפור. לא פשוט להקשיב ליצירות אך עם זאת הן סוחפות.
גם ערב האזנה הוא ערב מורכב וסוחף - המאזין מקבל כיסוי עיניים ואוזניות שמנגנות את האלבום כולו. אין גירויים חיצוניים, אין הפרעות. כולם ביחד, וכל אחד לבד.
את הערב ינחה יוסי בבליקי במסגרת סדרת 'תקליטים ומדברים'.
כמה? 40 ש"ח. שימו לב: יש להירשם מראש ולשריין זוג אזניות באמצעות הרשמה באתר.
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.

הופעה:
מה
? אלון פסטרנק - "אדים של תקווה"
מתי? יום ג', 20.12.16, 21:00
איפה? אוזןבר, רח' קינג ג'ורג' 48 , תל אביב
למהכבר הרבה זמן שלא הייתה לי המלצת 'הימור' (המלצה על הופעה שעדיין לא הייתי בה), אז הגיע הזמן לחזור לזה. הפעם מככב בה אלון פסטרנק עם אלבום הבכורה שלו, "אדים של תקווה" בהפקתו של פיטר ורוט.
יש משהו מרגש מאוד בבכורה של אלבום, בטח של יוצר שלא חי את תכניות הריאליטי או התפרסם במהירות האור. קצת כמו פעם. גם המוזיקה שלו מרגישה קצת כמו פעם, ובאופן הכי טוב וחיובי שאפשר. נקייה מגימיקים וממניירות. רוק כמו שרוק צריך להיות.
אלון יארח 3 מוזיקאים מוכשרים ואהובים מאוד: דן תורן, בעז בנאי ומאור נאווי.
כמה? 50 ש"ח במכירה מוקדמת או 60 ש"ח בקופות. 
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.

אירוע מוזיקה ואמנות:
מה
? פסטיבל הבהוב
מתי? ימים ג'-ה', 20-22.12.16, 18:00-23:00
איפה? לאורך רחוב חבצלת, ירושלים
למה? פסטיבל הבהוב, פסטיבל חדש לאמנות במרחב העירוני - רחוב חבצלת יהפוך למרחב שוטטות פעיל, המאכלס מיצבי סאונד ויצירות וידאו מהארץ ומהעולם, שיוקרנו על חזיתות הבניינים, בבתי עסק המקומיים וברחוב עצמו. העבודות יבחנו היבטים שונים של המתח שבין העיר לטבע: העיר כמקום פראי, אקזוטי, לא רציונאלי ויעמדו על מקום האדם במרחב האורבני. לצד זה יתקיימו הופעות מוזיקה של הרכבים אוואנגרדיים ונסיוניים, רוקנרול חדש ופרפורמנס בלתי מתפשר. כגון: הילה רוח ורייסקינדר, אנסמבל טרור (אמיר בולצמן ואריאל ערמוני), יוסי מר-חיים, תומר ברוך, דן ווינשטיין ואודי בונן, לארס סרגל, וואקלקונטקט ועוד. כל ערב יסתיים במסיבת 15 דקות של מיכל חביון
בנוסף, בתי עסק ותושבים בירושלים יארחו מפגשים ודיאלוגים סביב שאלות של התחדשות עירונית ומרחב אורבני, על הטבע בעיר ועל האמנות ככלי לשינוי עירוני (בשיתוף האוניברסיטה העברית ). בין המרצים: ניר ברק, תמרה גת-שביט, פרופ' יגאל אראל, טל אלסטר  פרופ' ערן פייטלסון (האוניברסיטה העברית),  פרופ' ז'ואל זסק (אוניברסיטת מרסיי), גלית סמואל (פורום התושבים למען טבע עירוני ואיכות הסביבה), עמיר בלבן (התחנה לחקר ציפורי ירושלים).
כמה? ללא עלות.
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.

%d7%94%d7%91%d7%94%d7%95%d7%91

אמנות:
מה
? שוש קטור - תצוגת אפנה אלטרנטיבית
מתי? ימים ה', 22.12.16, 20:00
איפה? בית העיר, רח' ביאליק 27, תל אביב
למהאם בשבוע שעבר חשבתי ששושקה כבר לא תוכל להפתיע אותי יותר ושכנראה שזו הפעם האחרונה שאני כותבת על הדמות הזו, הנה שמעתי על אירוע ביזאר ומהפנט נוסף, ממש כמו שושקה עצמה: תצוגת אפנה אלטרנטיבית - 15 מעצבי אופנה ישראלים באופנה אוונגרדית, בהשראת המוזה 'שושקה' התערוכה 'הארץ המובתחת' של זאב אנגלמאיר. המעצבים המשתתפים: יואב מאיר, איריס ארד, אהרון ישראל גייניש, גילי בסון, לביא אופיר, נוי מוניס, איילה סאן, יובל לסרי
אלי עג'אמי, זיו כהן, יעל שטרנברג, כינר אברהם, ליאת ברנדל, דקל בר ורונית פורטל.
כמה? 40 ש"ח.
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.


יריד אמנות:
מה
? Art Fair & Square
מתי? יום ו', 23.12.16, 12:00
איפה? רח' מקווה ישראל 8 (בחצר), תל אביב
למהאחד הדברים שמובילים אותי בכתיבת הבלוג הוא החיפוש המתמיד אחר אירועים ומקומות שמאפשרים לקהל כמוני לחוות אמנות ולרכוש אותה במחיר הגיוני. כי בואו נודה בקול (וכבר סיפרתי את זה בעבר) החלום שלי זה אוסף אבל הארנק שלי פחות זורם על זה. באירועים כאלה אפשר להיחשף לאמנים צעירים, מרתקים ומרגשים שמציגים ומוכרים את העבודות שלהם עד 500 ש"ח. רשימת האמנים המשתתפים: אלה אוחנה, נטע האוזר, עדי וינדיצ'נסקי, עידן פיטרמן, שירי קליין נהרי, מיה ברן, ענבר רוטשילד, סיוון אברג'יל, כרמי דרור, נטע בר ציון, ירדן הלפרין, קאמי בונייה, שירי רוזנברג, נטע לוין, אלדד מנוחין, בן גל, ורה ולדימירסקי, יעל אור-לי, טל מילון, דעואל הורביץ, ברית
כמה? כמה שתקנו. 
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.


בקטנה:
דברים קטנים של אושר הם המלצה על האדסטארט, והפעם: ליעד כהן!
אמנם הוא כבר קרוב ליעד, אבל זה דווקא הופך את ההמלצה הזו לחשובה יותר, רק כך הוא יוכל לממש ולהפיק את אלבום הבכורה שלו. אז מה עושים? כרגיל: נכנסים לקישור של ההאדסטארט, בוחרים תשורה, משקיעים ומחזיקים אצבעות! זה אלבום שחייב לצאת. באמת!

// רוני שפי

Your email was successfully saved