%d7%a8%d7%95%d7%a0%d7%99-%d7%91%d7%a2%d7%99%d7%a8-%d7%94%d7%92%d7%93%d7%95%d7%9c%d7%941-11

רגע לפני שאני מתחילה:
אני חושבת שהשבוע זה אחד הפוסטים הייחודיים ביותר שהיו לי. אולי זה החג, אולי זה החורף, אני לא יודעת למה, אבל משהו ב'תרבות יום א' השבוע גרם לי להתרגש עוד לפני שהתחלתי לכתוב אותו: פסטיבל בנגב, פסטיבל יהדות מיוחד בירושלים, תרומה למען עמותת כלבים שבצל ועוד.
ואם כבר דברים מיוחדים, אי אפשר שלא להתרגש מהקול של אלדד ציטרין, מהמילים, מהפסנתר שעוטף ומתפתל בחדר. נוגע בכל פינה בלב, דוקר קצת, הופך כל פעימת לב לפעימה משמעותית יותר (חכו קצת, עוד מעט יש לו הופעה נוספת ואכתוב עליו שוב).
ומחר? מחר המלצות ילדים לחנוכה!

קולנוע: מה? דוקאביב נגב #3
מתי? יום א'-ג', 25-27.12.16
איפה? ירוחם, ערד, מצפה רמון, דימונה וירוחם
למהכתבתי לא פעם על 'דוקאביב' - אני חושבת שזה אחד הפרויקטים החשובים שיש לנו. סרטים תיעודיים, חשיפה ליוצרים צעירים, סרטים מחו"ל.
פסטיבל דוקאביב נגב בירוחם יתקיים זו השנה השלישית ויציג השנה 25 סרטים דוקומנטריים, תתקיים הופעה ומפגש של נוער עם הראפר נצ'י נצ', תחנת VR- מציאות מדומה אינטראקטיבית, הצגות תיאטרון והופעות מחול לכל המשפחה, סדנאות יצירה ועוד.
הפסטיבל שם דגש על הקהילות והקהלים המרכיבים את ירוחם והסביבה ותכנית הפסטיבל מתמקדת בתוכן העוסק בשאלות של זהות, חברה וקהילה.
יש המון סרטים יפים והמקום בבלוג קטן מלהכיל את כולם, לכן אני ממליצה לכם  להיכנס לאתר ולפנות את היומן לימים הקרובים.
כמה? משתנה. 
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.%d7%93%d7%95%d7%a7%d7%90%d7%91%d7%99%d7%91

פסטיבל:
מה
? פסטיבל "מואר" - פסטיבל יהודי בינלאומי לאומניות הבמה
מתי? יום א'-ה', 25-30.12.16, 17:00
איפה? בית מזיא לתיאטרון, רח' מסילת ישרים 18, ירושלים
למהזו הפעם הראשונה שאני נחשפת לפסטיבל הזה, אבל משהו בו פשוט ריגש אותי:
פסטיבל יהודי בינ"ל לאמנויות הבמה, פסטיבל רב תחומי, המחבר קשת רחבה של יוצרי תיאטרון, מחול ומוזיקה, המציגים תפיסות עולם מגוונות ועוסקים בזהות יהודית.
הפסטיבלבירושלים יפתח במופע מחווה לליאונרד כהן בהשתתפות אמנים שאני אוהבת במיוחד: חנן בן סימון, מיכאל גוטליב, הדרה לוין-ארדי, אושרת מאסלה, הגר לוי; יופיעו גם האחים גת, להקת המחול ענבל, יוסי סאסי, נשים כותבות תנ"ך ועוד. אפשר לראות את פירוט ההופעות בעמוד הפייסבוק של הפסטיבל.
כמה? 40-70 ש"ח.
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק.


הצגה:
מה
? אהבה זה דוקר
מתי? 25.12.16-7.1.17
איפה? תיאטרון הבית (בית ניסן נתיב), רח' נעם 5, יפו
למהמקבץ עבודות שעוסקות בזוגיות ושיוצריהן זוגות, יצירות ששואלות שאלות על אהבה, חושפות את הקשיים, את הטירוף, את המתיקות ואת הרגעים שדוקרים. ההצגה הראשונה, 'חיתוך דיבור', זוכת הפרס מטעם פסטיבל ישראל, פסטיבל עכו 2016, נטע וינר וסתיו מרין בקרב זוגי על פיצוח הקוד של שפות הגוף, הלשון והלב. דואט פיזי-ווקאלי על האלימות והרוך שבתוך ומחוץ לזוג במקום הזה בזמן הווה. יוצרים ומבצעים: נטע וינר וסתיו מרין.
כמה? 60 ש"ח.
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.

%d7%90%d7%94%d7%91%d7%94

אירוע:
מה
? רעש בסיפריה
מתי? יום ה', 29.12.16, 20:30
איפה? בית אריאלה, שד' שאול המלך 27, תל אביב
למהבאופן מפתיע (או לא) הספריה הופכת השבוע למקום שבו צלילים וקולות מתחברים אבל לא בספרים: הופעות, מיצגי אמנות, עבודות סאונד, הקרנות ועוד. האירוע, מתקיים השנה לראשונה במטרה להיות למסורת ויתמוך ביצירה ישראלית מקורית.
בתכנית האמנותית: איפה הילד, Vegan Friendly (גבע אלון, ג'נגו ואסף רייז) נאג' חמדי, ועדת חריגים, מפגשים עם אורי משגב, האנסמבל הקולי הישראלי, עבודת אור של נעמה הר-אור, DJ אביגיל עמנואל, מיצגי אמנות אינטראקטיביים ואפילו סיור במרתפים הסודיים של בית אריאלה בעקבות הארכיון הצבאי עוד. 
איפה נרשמים? פשוט באים. פרטים נוספים באיוונט בפייסבוק.

בקטנה:
גם הפעם 'בקטנה' הוא לא בקטנה בכלל. הפעם זה אולי הכי 'בגדולה' שאפשר - ביום שישי יתקיים אירוע מכירת בגדי מעצבים ויד שניה, תרומה למען עמותת הכלבים שבצל!
בעצם... כולם מרוויחים כאן. מצד אחד, רוכשים אביזרים ובגדים מהממים, מצד שני תורמים. עמותת 'הכלבים שבצל' היא עמותה שמצילה ומשקמת כלבים חתולים וחיות אחרות. כל הפרטים באיוונט בפייסבוק.

// רוני שפי

Your email was successfully saved