עד לכניסת  "דיירי הסלבס", בית "האח הגדול" היה שרוי בקומה: בלי ריבים, בלי צעקות, בלי דרמות וטלנובלות, שזה בדיוק מה שעבד בפורמט כשעוד היה תחת חסותה של הזכיינית המתחרה. מהבוקר ועד הלילה: תככים, מזימות, צרחות וסיפורים עסיסיים וריבים על אוכל, מנהיגות וסיגריות.

הסיבה לכך, היא שקברניטי התוכנית רצו לעשות משהו מעט שונה כשלקחו על עצמם את פורמט "האח הגדול" וניסו להיות "מוסריים" ו-"עמוקים" יותר. כך לדוגמא הצהירו על הוצאת הסיגריות מחוץ לשעות שידור התכנית, התייחסו לדיירים ברגישות ובמתינות, ניסו להפוך את הריבים ליותר עמוקים ופוליטיים (שמס, המתמודדת המוסלמית - מישהו בכלל זוכר?) והגמישו את חוקי הבית.

והתוצאה? ירידה מתמדת בנתוני הרייטינג, או במילים אחרות: בריחה המונית של צופים, שלמזלם ולמזלי התנחמו במשחקי המונדיאל.
 

משדר הדחה - ראשון אחרי החדשות!

A post shared by האח הגדול (@bigbrotherisrael) on


קברניטי התוכנית השכילו לעשות וויתרו על הדיירים הישנים והלא רלוונטיים, גייסו את העורך של "משחקי השף" ו"דה ווייס", החזירו את פינת הסיגריות לפריים טיים, הקשיחו עוד יותר המשימות וגרמו לטרפת ושגעת אצל הדיירים. הדובדבן שבקצפת - הוסיפו דיירים חדשים שבניגוד לעונות הקודמות של "האח הגדול", הגיעו מוקדם יחסית לעונה. אם להסיק לפי עונות קודמות, כמובן שרק מעטים מהחדשים הגיעו לחמישיית הגמר והזכייה תמיד הייתה שייכת לדייר וותיק. אבל הפעם, לדיירים החדשים, יש 60 יום לגרום לקהל הישראלי להתאהב בהם. 

המזל של קברניטי "האח הגדול", הוא שהפעם הם לא ירו באפלה כמו בכניסה הראשונה, אלא הם השכילו להביא את אדל פסבלוב ואביבית בר זוהר, שקצת ירימו להם את הרייטינג.
והתוצאה? תענוג. מעל 18 אחוז רייטינג לכל פרק בממוצע בחודש האחרון, כשהפרק האחרון עמד על 20.7 אחוזים, ואנחנו עדיין לא בגמר, כן?

ואם כבר מזכירים את אביבית, היא הדיירת שהכי לא אפשר להתעלם מנוכחותה ב-"בית האח הגדול" ובמהרה הפכה להיות הגורו הבלתי מעורערת של בנות ישראל. הבחורה פשוט משנה את כללי המשחק ומאיימת על הדיירות הוותיקות, מלכה וציפי (למי שעקב), או בשמות האמיתיים שלהן: סימה בכר ומירב ישראל.

בשבועיים האחרונים זכינו לראות ריאליטי פשוט וטוב, שהתחיל מ-"הלוק היומי", לדברי אלי זרקא והמשיך בצעקות חוזרות ונשנות של מירב וסימה על אביבית, אחרי שזו איימה על סימה שתמרר לה את החיים, בעקבות אמירתה שהיא "מאוכזבת שבנות ישראל רואות בה (באביבית) מודל להעצמה נשית, כשהיא מתפשטת באינטרנט" (-כך לדבריה). ואדל? אדל המתוקה חסרת אונים שמנסה להשכין שלום בבית וזה לא בדיוק הולך לה.

אז מי באמת ינצח - המחנה של סימה ומירב או המחנה של אביבית ואדל? אפשר להכריז על ניצחון קטן ומתוק לאביבית בר זוהר, מלכת הסטורי של בנות ישראל, שגרמה למירב, ביחד עם אדל ואלי, לעשות חושבים על החברות החזקה בינה לבין סימה: 1-0. 
אלי התנצל בפני סימה על המילים הקשות שהטיח בה: 1-1, תיקו בין המחנות.
לאחר מכן, צפינו כולנו איך שסימה התנצלה באופן פומבי מול כל דיירי הבית בארוחת יום שישי, 2-1 למחנה של אביבית בר זוהר.

אני לא יודע אם ההדחה שלא קרתה היא בעקבות השקת התוכנית של הערוץ המתחרה ביום רביעי או בגלל מועמד חשוב שהיה אמור לעוף ופשוט חשבו על דרך מקורית להציל אותו ואת התוכנית.
אבל לא נראה לי שזאת "דילמה" לדיירים שהרי כל עוד עליהם למסור שמות להדחה בתוך חדר האח, הכל טוב ויפה. ואם נראה לכם שהם יוותרו על 100,000 ₪ בשביל מישהו, הצחקתם אותם.

// רועי גלר

Your email was successfully saved