מה נשים רוצות? מה עובר להן בראש?
מי מאיתנו (בעיקר הגברים) לא התעסק בשאלה הקיומית הזאת? מאנשים פשוטים ועד פילוסופים, כתבות, ספרים ואפילו סרטים - שהתעסקו בחיפוש אחר התשובה האידיאלית, ע"פ הנחת היסוד שמציאתה תפתור את סימני השאלה והבעיות בקשר הזוגי.


המגמה הזוגית בשנת 2018/19 היא "היפרדות". יותר ויותר בני זוג בוחרים "לפרק את החבילה" ולעבור לפרק ב' בחייהם. בין אם זה בגלל סיבה מוצדקת או לא, אי אפשר שלא לשאול למה? מה לא עבד טוב? מה לא בסדר בנוסחה? לא ניתן עוד להתעלם מהבעיה האמיתית שנמצאת בפנינו, שהיא הפער גדול ומשמעותי בין מה שהאישה רוצה לבין מה שהיא מקבלת. יש כאן ערך אחד חשוב ועיקרי שנפגע אצלן, מעין 'הבטחה שהופרה' ע"י בן הזוג ועל כן הן אינן חוות אושר, אהבה ושלמות.

ע"פ ההלכה, לבעל יש 9 חובות כלפי אשתו והן: מזונות, כסות ומדור, עונה (יחסי אישות), ריפוי, פדיון משבי, עיקר כתובה, קבורה, מזונות האישה בזמן אלמנתה ומזונות הבנות עד נישואיהן. אבל כיום, עם ההתעוררות הרוחנית, המודעות האישית והתחזקות מעמד האישה והפמיניזם ובתוכם השינויים הדמוגרפיים והטכנולוגיים שגרמו לחילופי מידע מהירים בין אישה לאישה בכל זמן ובכל מקום, על הגבר התווספה חובה לא כתובה, אך עומדת בעניינה והיא 'רגשיות'.
גברים, אל תדאגו, אנחנו לא מקופחים, וכמו סלוגן הבחירות: "בלי חובות אין זכויות"; כשאדם נושא אישה, הוא זוכה ב-4 דברים; מעשה ידיה, מציאתה, פירות נכסיה בחייה וירושתה לאחר מותה. כך שזאת עסקה די משתלמת.

אז שאלת השאלות, מה נשים רוצות? בשביל לענות על השאלה הזאת שאלתי 50 נשים רווקות, נשואות וגרושות מה התכונה הכי חשובה להן בזוגיות/ בבן זוגן. אז מה חשוב להן? אמון ונאמנות בראש ובראשונה, לאחר מכן כנות, טוב-לב, הקשבה, פרגון, חוש הומור, תקשורת טובה, ביטחון, אמפתיה, חברות, בגרות, שמחת חיים, פתיחות, כבוד ואופטימיות. ואם השורות הנ"ל לא ברורות, נשים רוצות ביטחון רגשי. הן רוצות להרגיש את בן זוגם.

נשות שנות המאה העשרים ואחת רוצות לחוות בעוצמה, בתשוקה, במשיכה, בסקרנות ועניין, ללא שעמום. נשים נמשכות לגברים הפתוחים להתמסרות מלאה ולקיחת אחריות. בדיוק כמו הבדיחה של עדי אשכנזי: "גברים צריכים לתת יותר בהכל". אז לנו הגברים אין ברירה אלא להתאים את עצמנו למציאות הקיימת וליישר קו עם הנשים בחיינו, ובעיקר להבין ולהפנים שהזוגיות כיום אינה נמדדת רק על ידי מאפיינים חומריים כמו ביטחון פיזי, ביטחון כלכלי, להביא ילדים וסקס פעם בשבוע. לא. כיום הזוגיות נמדדת על ידי מאפיינים רגשיים ורוחניים. במטרה להפרות רוחנית אחד את השנייה, לפרגן, לתמוך ולגרום לכל אחד מבני הזוג להגשים את עצמו ללא חרטות ועקבות.

אנחנו הגברים ידועים בהתבגרות מאוחרת, אך סקרן אותי לדעת אם הגברים כיום משדרים על אותו גל וחשופים לרגשיות. אז מה גברים רוצים? מה חשוב להם? בהחלט מפתיע: טוב לב, אמינות ונאמנות, כנות, אמפתיה, כבוד, אינטליגנציה, סבלנות ודרך נכונה להביע דברים, רוגע ותקשורת טובה. הגברים שברובם עברו דבר או שניים בחייהם ואינם מתעסקים בשטחיות ומונעים מאגו וכוחניות כמו אותם "גורילות" גאוותניות, בוחרים גם לתת דגש על ביטחון רגשי עם הנשים בחייהם. הנשים, בגישתן הביקורתית לגבי האם מדובר כאן בגבר ״אמיתי״ או לא, נהפכות לחוסמות וכך מונעת מהן האפשרות לראות אם בפניהן נמצא גבר טוב לב עם פתיחות רגשית. חלקן אף נסגרות בפניהם, במקום זאת עליהן לתת לגבר מקום לביטוי עצמי ואפשרות להתבטא.
אז עכשיו, שכל צד יודע על הרצונות של הצד השני, זה הזמן לתאם ציפיות :)

// רפאל מעוז

Your email was successfully saved