516X60


המשימה: לשדך


"תאמין לי, להכיר מישהי דרך שידוך של חבר זו הדרך הכי טובה", טוען חבר, "ככה אתה יודע שהבחורה איכותית". יש בזה משהו. החברים שלך מתקשרים איתך על אותו תדר ויש סיכוי גבוה יחסית שיכירו לך מישהי שתתקשר איתך על אותו תדר. בתיכון היה לנו חבר מומחה לשידוכים, לא היו רשתות חברתיות ופגישה ראשונה הייתה מתחילה במסרון: "היי, אני בכיכר. תזהה אותי עם שמלה בצבע אדום". למזלי החבר הכיר אותי היטב וקלע לטעם שלי. מה לעשות שאני בחור שטחי והמראה גם חשוב לי. אם אין קליק ראשוני אז חבל על הזמן.


היום בעידן האינטרנט שידוך זה חצי בליינד דייט כי התמונות לא תמיד משקפות והן גם נעדרות מרכיבים חשובים כגון טון דיבור, ריח והתנהגות. הרושם הראשוני מאוד כללי ויכול גם להטעות. בנוסף אתה בוחן כל תמונה בבררנות כה גדולה כאילו אתה ג'ורג' קלוני. בשנה האחרונה סירבתי בנימוס למספר הצעות שידוך כי לא זיהיתי פוטנציאל לחיבור או כי הרדיוס הגיאוגרפי היה גדול. לפעמים אמרו לי: "אל תהיה כבד, היא בחורה כיפית. תיפגשו, מה אכפת לך". לכל סיר יש מכסה אבל לא כל אחד יודע להתאים לך מכסה. פחות התחברתי לשיטת "שדך כאן ועכשיו" שמפעילה מכבש לחצים וטומנת בחובה שאלה: "מתי תביא נחת למשפחה?"


2013-08-18 19.59.52


התחברתי לשיטת "שדך ושכח", שבה המשדך רק נותן טלפון בלי להלחיץ או לשאול שאלות לגבי מה יהיה ומה היה. כרווק מצבי מוגדר קל אך לא יציב...לפחות אני עדיין מרגיש די צעיר. בכל מקרה תמיד אפשר לסכם עם ידידה שעד גיל 35 אם שניכם רווקים אז מתחתנים. אם היא הספיקה להתחתן אפשר לחזור בתשובה, למצוא שידך ולהשיג על הדרך פטור ממילואים. לפני כשבועיים עמדתי לפני נקודת מפנה בחיי. עמדתי להפוך מאדם ממוצע ואלמוני לאדם עם חברת השידוכים הגדולה בישראל. קיבלתי הודעה מחבר שהציע לי לצאת ולפרק את הכבד בעקבות פרידה מחברה אחרי קשר ארוך. למחרת נזכרתי שידידה סיפרה לי שהיא והאקס כבר לא ביחד. אין לי מושג מאיפה זה בא לי אבל לראשונה יזמתי שידוך.


זיהיתי את הסטטוסים הדומים ואת הפוטנציאל לקשר ביניהם. מהר מאוד הצלחתי לשנות את הגישה שלה מאנטי למוכנה לבחון. שיווקתי את החבר, בתמצית גבר גבר מעניין עם כריזמה. היא ראתה תמונות ולשמחתי הייתה מוכנה לנסות. החבר גם נתן אור ירוק להמשך. תחושת סיפוק אדירה מילאה אותי. יש לי את זה, כשרון טבעי לזהות התאמה בין גבר לאישה. השידוך ביניהם בטוח יצליח, לפחות בשלב הראשון. לפני שהספיקו לדבר אני כבר הסתכלתי צעד קדימה. עוד שני שידוכים ואני בגן עדן (אם יש מקום כזה ובתקווה שהוא באמת מקום שווה ולא צריך לחכות בכניסה).


9881 (צילום: visualphotos.com)

ניסיתי להריץ בראש רווקים ורווקות שאני מכיר. אין הרבה כאלה. רוב החבר'ה כבר בזוגיות, בנישואין ובחיתולים. לא נורא, ארחיב את הפעילות ואפנה גם לציבור הרחב. אפתח חברה חדשנית בינלאומית לשידוכים והכרויות. אצלי תהיה הזדמנות לבחון את ההתאמה לעומק על פי פרמטרים רבים, חלקם מרכיבי מפתח כגון זיקה לאותן סגנונות מוזיקה. אשתמש בטכנולוגיה שאוגרת ריח של בן או בת זוג פוטנציאלית. אחלק אמצעי מניעה כיד המלך (כי מוקדם לעשות זאטוט אחרי חודש). אחוזי ההצלחה יהיו גבוהים מאוד! כעבור יומיים הידידה החליטה לחזור לאקס המיתולוגי שצץ באופן מפתיע וברגע אחד נקטע פרויקט חיי. יודעים מה? עם כל הכבוד לשידוכים הדרך הכי רומנטית למצוא אהבה זה בעצמך! // יונתן קישקה

Your email was successfully saved