unnamed


לקראת הוולנטיינ׳ס המתקרב, הבלוגרים של "מה וזה" בשיתוף יקב רמת הגולן נותנים לכם הצצה לחיי הזוגיות שלהם ומספרים איך זה להיות בן או בת זוג של אנשים עם המקצועות המגניבים ביותר. והפעם: אנשי קבע!

עוד שבוע אני וזוגתי היקרה חוגגות ארבע שנים יחד, והיא סוגרת קצת יותר משבע שנים של שירות ושיזוף צבאי נטולי רבב. לכבוד המאורע, הרי לכם 10 קווים לדמותה של זוגיות עם מ"פ בצה"ל.


1. כששומעים שזוגתי בצבא, מיידית מניחים שאני בועלת קטינות. הרי מי מרצונה החופשי תשאר בבסיס דקה אחרי 17:00, בטח ובטח 5 שנים?


1 copy


2. מדים? סקסי. אני יודעת שזה משהו שאמור לעבור ברגע שאת מתגייסת, אבל נשבעת שזה נהיה לוהט משנה לשנה.


3. בזוגיות עם קצינה תמיד אהיה המפונקת. נפל לחול? לא נורא, עדיין טעים. 5 מעלות בחוץ? שטויות, בבסיס קר יותר. עפת על הרצפה וכל המרפק שלך מדמם? בקטנה מאמי, שריטה. כאילו הרצון לשלמות הגוף והשניצל הוא בגדר מותרות עילאית.


4. סופ"שים? מיתוס שהמציאו אנשים באזרחות. במציאות היא תמיד עייפה, וכל דבר שאני מציעה לעשות נשמע לי כמו משהו שג׳אניס הייתה אומרת... מה גם שלפ"מאית שלי יש אהבה עזה לסדרות טלויזיה בעלות 3 כוכבים ומטה, כך שאת הסופ"שים שלנו אנחנו מעבירות מול סדרות אחריהן אני לא מצליחה לעקוב ואז כל דקה אני שואלת משהו והיא, שמחזיקה ביכולת המופלאה להבין מה מתרחש בפרק למרות שעיניה מורמות מאפליקציית הסימפסונס רק לעיתים נדירות, נאלצת להסביר כל פעם מחדש שהבלונדינית מהחץ כבר לא החברה שלו. הוא יחד עם הבלונדינית השניה, זו עם המשקפיים.


2 copy


5. לא משנה כמה קשוח היההשבוע שלי, אין לי סיכוי להתלונן עליו מול השבוע שלה. למה? שטח, הגנ"ש, בוחן מסלול, מסע סוף, take your pick.


6. הרקע המוזיקלי שלה נע בין מטאל לשירי מיוזיקלס. החוויה הצה"לית - איך לומר, דאגה להעשיר אותו. כיום, חמש שנים אחרי צאת אלבומם האחרון של אוונסנס, היא מכירה כל שיר של אייל גולן בעל פה, מזמזמת להיטים של עומר אדם לפני שהם ברדיו, וניתן להניח שפלייליסט החתונה שלנו יתמלא בנבחרת הכוכבים של מירי רגב (להוציא את מאיה בוסקילה, שיצאה מהאופנה גם בקרב שורות הבטחון.)


7. מדף הכוסות שלנו הוא בעצם מונטאז׳ של שירותה הצבאי. בבוקר אני שותה קפה לרקע הענקת דרגות לחיילת פלונית ובערב לתמונה די דומה המלווה בברכת "לשעות הקטנות של הלילה". וכמובן, אי אפשר שלא להזכיר את מסת הקנבסים עטירי הטוליפ הנחים לנו בבית, מלווים בציטוט מחכים כדוגמת "המקום היחידי בו הצלחה באה לפני עבודה הוא המילון". יש לי מזל שהיא לא מכריחה אותי לתלות אותם.


3 copy


8. לא ידעת איך לומר זאת, אבל לפעמים לי מדברת מתוך שינה. בד"כ זה לא מעיר אותי, אבל לעולם לא אשכח את הלילה בו התעוררתי בבהלה כשהיא גוערת בי שאני לא עומדת מספיק זקוף במסדר רס"פ.


9. השאלה השניה שנשאלת כשמגלים שזוגתי בצבא, אחרי "בת כמה היא?", תמיד תהיה "ומתי היא משתחררת?", כאילו השירות הצבאי הוא בהכרח זמני. אז כשאני עונה "כרגע... היא לא" הטיית הראש המזדהה ומעט מרחמת המלווה מוציאה אותי מדעתי. זה שאתם בחרתם לגזור את החוגר שלכם לחתיכות קטנות ואז לבנות מהן בובת וודו דו מימדית של קצין הלוגיסטיקה לשעבר שלכם, לא בהכרח אומר שעל כולם ללכת באותה השיטה.


10. לסיום, אני לא יכולה לומר שזה לא קשה, מאוד. אבל בתכלס, אני חיה עם אישה שנותנת לי השראה, שמראה לי מה זה כוח, הקרבה ו - צחקו צחקו - דבקות במטרה. אז מה אם ליום הולדתי הקודם קיבלתי ערכת קלפים של פוינטס אוף וויו?


// שירן ברי

Your email was successfully saved