לפני שלוש שנים, שמרגישות כמו חיים שלמים, הגעתי לבאר שבע. זה היה זמן קצר אחרי שחזרתי ממרכז אמריקה, ורציתי לשחזר את החוויה ולהיות בכל מסיבה שאני יכולה. השם של ליין הסטודנטים בברקה הלך לפניו, ובלי לדעת יותר מדי על המקום, ידעתי שאני חייבת להיות שם. כשהגעתי למסיבה הראשונה הקסם התגלה ובמהלך כל הסמסטר הראשון האהבה הלכה וגדלה.

מצאתי את עצמי מגיעה בכל שבוע למסיבה ומתחילה לשכנע אנשים נוספים לרכוש כרטיסים. ואז עלה בי הרעיון – להיות יחצנית של הברקה! אחרי כמה חודשים של התערבבות ועסקנות, המשימה הושלמה, ואני זכיתי במשפחה חדשה ועבודה קלילה ומהנה.
אז אם גם אתם חושבים לשלב עבודה כזו עם הלימודים, הנה כמה עצות ממני, ליחצן המתחיל:
1. להתערבב
– המטרה של היחצן היא להביא אנשים למקום אותו הוא מפרסם. ככל שתכירו יותר אנשים, יהיו לכם יותר אנשים להפיץ להם את הבשורה, יותר מעגלים חברתיים, והשם שלכם יעבור מפה לאוזן גם לאנשים שאתם לא מכירים. חוץ מזה שלהתערבב זה טוב לעסקים, זה באמת גם מגדיל את מעגל החברים.

2. להראות במקומות בילוי -  ככל שתזוהו יותר כבליינים, המילה שלכם לגבי מקומות שווים ומסיבות משובחות תלקח יותר ברצינות, ואנשים אוהבים לבוא למקומות שנחשבים להכי שווים.

3. לא לחפור יותר מדי -  נכון, יחצנות היא הרבה עבודת שיווק ופרסום, כדי שאנשים ירצו להגיע למקום מסוים, הם צריכים להכיר אותו, להכיר את היתרונות שלו, ולהבין למה כדאי להם להגיע דווקא לשם, אבל יש גבול מסוים בין שיווק לבין חפירה. לפרסם על קירות הפייסבוק של כל רשימת החברים שלכם כל שבוע ולשלוח הודעות אישיות, עלול ליצור אנטי למקום שלכם ולהרחיק לקוחות פונטנציאליים.
4. צרו קשר אישי עם לקוחות – אחרי שתיצרו מעגל לקוחות קרוב, צרו איתם קשר אישי, שמרו להם כרטיסים במקרה הצורך, זכרו כמה אנשים הם באים בדרך כלל, תדאגו להם למוזלים מדי פעם, וגם, הכי חשוב תתייחסו אליהם כאל אנשים ולא אל לקוחות, אם זה יהיה מתאים לשני הצדדים תתעניינו אפילו בחיים האישיים, תנו להם סיבה להמשיך להגיע דרככם ולא דרך אנשים אחרים, מי יודע, אולי עוד תיצרו חברים חדשים.

5. תאהבו את מה שאתם מייצגים – כדי שתוכלו למכור משהו, אתם קודם כל צריכים להאמין במוצר. ככל שתאהבו יותר את המקום, יהיה לכם יותר קל לשכנע אנשים, פשוט כי כנות מוכרת יותר.
ולסיכום – תאהבו את מה שאתם עושים – מבחינתי, באופן אישי, הברקה היא לא עבודה, היא משפחה. זכיתי בחברים חדשים, קשרים נהדרים ומקום שבאמת עושה לי טוב על הלב, וזה הופך הכל לשווה.
// שיר געש
לעוד שיר >> 

Your email was successfully saved