אתמול עבדתי בחתונה. הכל היה די שגרתי - מארגנים את כל הדוכנים לפני, כל האולם בהתרגשות וכל אחד עומד במקומו ומחכה שהאירוע יצא לפועל. בעודי מהרהרת במחשבות על היום שעבר, מסדרת את האוכל כך שייראה הכי טוב שאפשר וחושבת מה נשאר לי לעשות מחר, אני מבחינה שהמשפחה עומדת מולי, כולם מתרגשים. הצלם מתקתק עשרות טייקים של צילומים זוגיים, משפחתיים וגם לחוד. האווירה מסביב רועשת והמונית, אבל אני מצליחה להישאר בשלי.

עד שקרה רגע אחד שתפס לי את העין. הצלם ביקש מהכלה להצטלם עם אבא שלה. הם נצמדו אחד לשני בחיבוק אוהב וההתרגשות על פניהם הייתה מורגשת לכל.
חתונה זה אחד הימים המרגשים של כל אדם. להישבע אמונים לאדם אחד, להיות מוקף בכל כך הרבה אנשים שאוהבים אותך ובאו ללוות אותך ביום המרגש שלך. ואבא. אבא שעומד גאה מהצד, מסתכל על הבת שלו ברגעיה המאושרים ומרגיש בעצמו תחושת שלווה וסיפוק.

האבא הזה, שליווה אותה בכל רגע מרגש בחיים. בין אם זה ללמד אותה לרכוב על אופניים בפעם הראשונה ובין אם זה לעזור לה בשיעורי הבית בחשבון בכיתה ד׳. האבא שכועס כשצריך, מטיף מוסר כשמשהו לא כשורה וגם מלטף ושולח חיזוקים בכל תקופת זמן. האבא המאופק, זה שיודע להיות רציני כשצריך ולכוון אותך לדרך הנכונה גם אם קצת קשה, ומנגד, זה שיודע לצחוק עם כל החברים שלך ולהשרות אווירה של שמחה.

כן, זה אותו האבא שעבר לא מעט בחייו - מניסיונות לכישלונות, מהצלחות לאכזבות, מציפייה לחרדה. זה שמלמד אותך שאין גבול לחלומות, שתצליחי אם רק מספיק תרצי בכך, שתגיעי הכי גבוה שאפשר כי הוא תמיד לצידך כדי לתמוך בך. האבא הזה שאת מעריצה. מסתכלת עליו בעיניים נוצצות ויודעת שהוא תמיד יהיה לצידך, לא משנה מה יקרה. יש בינכם חיבור בלתי מוסבר, הבנה מוסכמת שאתם מקבלים אחד את השני בדיוק כך, עם המגרעות והיתרונות, עם כל החבילה.

האבא הרציני הזה, איש העבודה המסור והמצליחן. זה שיעזוב הכל ברגע כדי להיות איתך, לעזור לך ולדאוג שתצליחי להסתכל על החיים האלה בצורה יותר טובה. זה שיטפח לך על השכם ויאמר - ״הכל בסדר, פעם הבאה יהיה יותר קל״. האבא שאת יודעת שיהיה הסבא הכי טוב לנכדים שלך. ישחק איתם כדורגל, יקח אותם לבילויים ויהיה כמו חבר טוב בשבילם.

זה אבא שלי. זכיתי באבא שהוא חבר, אוזן קשבת, מודל לחיקוי והערצה. אני מאחלת לעצמי להגיע לרגע המיוחד שלי, לעמוד לצידו בחופה - מחובקים ונרגשים, להסתכל בעיניים ולומר בלי מילים - ״עשינו את זה״, ולדעת שהוא תמיד יעמוד לצידי.
הוא אבא שלי. והוא תמיד יהיה שם.

// שיר ויזל

Your email was successfully saved