לכל אחד יש את התחום הזה שהוא חזק בו. אחד ממש טוב עם מחשבים, אחת טובה באומנות והאחר טוב במתמטיקה. אני אישית לא טובה בכל אחד מהשלושה, אבל יש דבר אחד שאני טובה בו במיוחד - וזה לכתוב. לכתוב, להקיא את כל מה שיושב לי על הלב בצורה הכי פשוטה שיש. לפעמים לסבך את העלילה עם סיפורים וחרוזים או סתם לחבר כמה קלישאות יחדיו. אני מהילדות האלה בכיתה שטובות בכל מקצועות המלל - ספרות, תנ״ך, היסטוריה, לשון... תנו לי קצת לקרוא ואני כבר אעשה את העבודה בשבילכם.
אני טובה עם ילדים ואנשים, אני טובה בלהקשיב ולהבין. אני טובה בלתת עצות. ולמרות שאני טובה בכל אלו, הלכתי ללמוד מקצוע מהתחום הריאלי.

למה?
תצטרפו לחבורת האנשים ששואלים אותי זאת מידי יום ביומו. כל יום אני מגוונת בתשובה אחרת. פעם אני מספרת שרציתי לאתגר את עצמי, לתת לעצמי להתנסות בתחומים שאני באופן מוצהר פשוט לא טובה בהם. פעם אחרת אני אומרת שזה מעניין אותי. להבין בכסף, כלכלה, מחשבים, וכן - גם להבין את המקצוע האהוב מכל - מתמטיקה. או, איך שאני אוהבת לקרוא לזה מאז שאני ילדה, מתמטי-קקה. ויש ימים שסתם לא מתחשק לי לענות. "אני פה כי בחרתי בזה, זהו!" אבל למה באמת? מי יודע. אולי הזמן יגיד. אבל עד שהוא ייזכר בכך, זה המצב הנתון, איתו נתמודד.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SHIR VIZEL🌻 (@shirvizel1) on


אני לא אוהבת להתחרט על החלטות שלקחתי והאמת היא שאני מאוד מאמינה בגורל. אני באמת מאמינה שלכל דבר יש סיבה. אם הגעתי לתואר הזה, כנראה שהייתי צריכה. יכול להיות שאני טועה, יכול להיות שבחלוף הזמן אבין שכלל לא הייתי צריכה ללמוד. ואפשר להמשיך לשחק בנדמה לי אבל יש מציאות והיא נוכחת כרגע. ממש עכשיו. בין השיעורים בכלכלה לבין הבריחה לכל דבר אחר שהוא לא הם (כמו כתיבת פוסט). אני חושבת שרוב האנשים לא מבינים למה הם בחרו במה שהם בחרו ללמוד בסופו של דבר, אבל רובם מתמודדים, רובם מנסים, נופלים וקמים, מתייאשים ומצליחים. חלקם עוד כמה שנים יבכו על בזבוז השנים והכסף, חלקם יגידו שטוב שהם למדו את המקצוע הזה ולא אחר וחלקם יגידו שמה זה משנה בכלל, החיים כל כך קצרים שאין זמן להתעסק במחשבות.

אני לא יודעת מה יצא ממני בסוף. "כשאהיה גדולה אני רוצה להיות..."
אף פעם לא התעסקתי במחשבות האלו. תמיד אהבתי לשיר ולרקוד, לכתוב ולקרוא, ועוד תחומים נפוצים. עם השנים הבנתי לאן אני שואפת ומה המטרות שלי, אבל החיים כל כך מעניינים ויוצאי דופן שאי אפשר לדעת מה יקרה בסוף, התוכניות משתנות בכל רגע. אז מה זה אומר "התואר הנכון?" מי אמר מה זה נכון ומה לא? אני כרגע בתואר. עובדת קשה, לומדת מלא, חושקת שיניים בכל שיעור שעובר ו... בעיקר מתמודדת. לא מוותרת, לא מתלוננת, זה המצב הנתון - איתו נסתדר. אז לכל אלה שמרגישים קצת אבודים בשלב הזה של השנה, שלא בטוחים שהם מצאו את ייעודם... הכל ממש ממש בסדר. אתם כנראה גם לא תדעו עוד שלוש שנים. עד אז, תמשיכו ללמוד.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SHIR VIZEL🌻 (@shirvizel1) on


// שיר ויזל

Your email was successfully saved