אם אני צריכה לדמיין שישי טוב, אני מדמיינת שישי של דגים. אין משהו שמכניס אותי לאווירה יותר מלפתוח שולחן במסעדה (כי אין מצב שהייתי מכינה את זה ככה בעצמי) ועדיין להרגיש בבית. זה מתחיל מהדברים הקטנים – הסלטים, עובר דרך המנות הראשונות ועד השואו הגדול ששמור לעיקריות.

הלכנו לשצ'ופק. קיבלו אותנו בקבלת פנים חמה אפילו יותר ממזג האוויר וזה השתלב כל כך נכון עם התחושה המדהימה שיש לי בלב כשאני יושבת לאכול עם החבר הכי טוב שלי. לפני הכל הגישו לנו לחם טרי וחם עם סלטים מכל טוב, אבל רק מלהסתכל על המנות מסביב היינו חכמים וידענו לא לשבוע.

Optimized-IMG_3549

למנות הראשונות הזמנו מנה אחת שיותר מאפיינת אותו ואחת שיותר מאפיינת אותי ושעדיין נוכל לטעום אחד מהשני. אני בחרתי סביצ'ה לוקוס שהיה מעדן עם חתיכות של מנגו וירקות מטובלים חתוכים דק והוא סלמון כבוש בחרדל וערק, אני אישית שמחתי לפגוש מנה ראשונה כל כך מסקרנת.

IMG_3574

בין המנות הראשונות לעיקריות שטפנו את הגרון עם כוסות יין של יקב רמת הגולן, טל בחר בירדן שרדונה כרם "אודם" האורגני והמדהים, ואני הלכתי על ירדן סוביניון בלאן, קייצי ונהדר. כל זה הכניס אותנו לאט ובטוח לאווירה עם מוזיקה יוונית אותנטית במופע חי, עד שהרגשתי שמתחשק לי לקחת צלחת, לזרוק על הרצפה ולצעוק "יאסו".

IMG_3577

טל תמיד אומר שהוא לא אוהב לשבוע מהראשונות, אני לעומתו הרגשתי שמתחשק לי עוד, שאני רוצה לשבוע מהפלא הזה אבל ידעתי שהוא צודק. טל הזמין את השרימפס והקלמרי הסגול על הפלאנצ'ה – כל חתיכה בצלחת הייתה גדולה ועסיסית, מהמנות האלה שאתה מרגיש שלא חסכו עלייך, מנה מלאה בטעמים עם רוטב שמנת בצד רק אם מתחשק לך להתפנק עוד. השרימפס והקלמרי היו צרובים במידה הנכונה, ונתנו תחושה של מנה מיוחדת כזאת שאי אפשר לעשות בבית.

IMG_3626

אני הזמנתי את הדניס. התחשק לי דג שלם שאני יכולה להתלכלך בידיים ועדיין להיראות בסדר, דג שיגרום לי לפצח אותו ולהתענג על כל ביס עסיסי ובשרני. הדג היה מעולה, מתובל בפרוסות שום מעליו, בתוספת תפו"א אפוי שהכניסו לחגיגת טעמים. המנה הייתה גדולה וכמעט לא סיימתי מהצלחת עד שטל בא לעזרתי.

IMG_3628

בכל ביס הרגשתי שחומרי הגלם טובים, טריים ושהם יודעים בדיוק איך לתבל ואיך להעביר את התחושה של שישי. המנות הגיעו אלינו בשלווה אל השולחן וככה בעיני אפשר לסגור כל יום, אבל במיוחד לפתוח את השבת.

IMG_3627

// לירז אפרתי

Your email was successfully saved