שנהיה-לראש

רציתי לכתוב פוסט לשנה החדשה ומה ההחלטות שלי לגביה. במקום, אני אעשה משהו אחר, אני לא אכתוב מה ההחלטות שלי לשנה החדשה, אני אכתוב את עשרת ההחלטות הכלליות לא לפי סדר חשיבות, שכולנו צריכים לקבל על עצמנו לקראת השנה החדשה:


 1. לשתות יותר מים -
  זה מפגר אבל גם אני וגם אתם לא עושים את זה. ויש מצב שעכשיו כשאתם קוראים את זה אתם ישר תלכו לשתות מים, אבל רוב הסיכויים שתשכחו מזה כשתגיעו לסעיף 2.

 2. לא להתפתות למבצעים -
  אין מה לעשות, כולנו אנושיים, וכל חג וכל יום שבו מדינת ישראל הוכיחה שהיא יכולה לשרוד ושאף אחד לא ינצח אותנו, אנחנו צריכים לקנות דברים. וכשאנחנו רואים 1+1 זה עושה לנו חם בלב כי 1+1 זה 2 ו-2 זה תמיד ביחד. אבל זה שקר - 2 זה 1+1 שאחד מהם רצית ואת השני לא.01 1. להתחשב יותר באנשים שאתם מכירים -
  בואו נודה בזה, לא באמת באמת אכפת לי או לכם מאנשים שאנחנו לא מכירים אישית: יתומים שנמצאים בסוריה, אימהות חד הוריות ואיך להציל את הלוויתן המוזהב האחרון שעומד להיכחד. אנחנו יכולים לשקר ולהגיד שכן, אבל אל תעמידו פנים. במקום - תתחשבו באנשים שאתם כן מכירים ואם הם נכנסים במקרה לאחת הקטגוריות למעלה, מצוין! אתם עכשיו אנשים טובים יותר!

 2. תשמחו בשמחת אנשים אחרים -
  או לפחות תשקרו ותעשו את זה. כי ברור שלכולנו חרא ולא בא לנו לשמוע עכשיו שמישהי מצאה את אהבת חייה בזמן שאנחנו עצובים אז תזייפו! ואם תזייפו מספיק זה בסוף יהיה אמין. נאמר לי פעם שאם מגישים ברדיו מחייכים כשהם מדברים זה נישמע באמת כאילו כיף שם. אז תחייכו, לא כי העולם הוא נהדר, אבל תעשו כאילו ואולי זה יקרה...

 3. להיות נחמדים להורים -
  אתם בטח תוהים האם זה האח של דיבר מספר כלשהו - "כבד את אביך ואת אימך", למעשה, זה צריך לדעתי להופיע במקומו. אין שום דבר נחמד בכבוד, כבוד בדרך כלל בא מפחד או מעוצמה ולעיתים ממש מהערכה. ברוב המקרים ההורים של כולם מעצבנים אותם 24/7 מה שלא משאיר שום זמן פנוי ל"כבוד" הזה שכולם מדברים עליו. וכבוד לא באמת יאריך את החיים שלנו כפי שכתוב בתנ"ך. לעומת זאת, להיות נחמד ימלא את מה שנישאר לך מהחיים בטיפה טוב.

 4. לא להיות כל היום על הפייסבוק, לא להיות כל היום על הפייסבוק, אלוהים ישמור לא להיות כל היום על פייסבוק :(

 5. להפסיק להתעסק כל הזמן ב"מה חושבים עלי עכשיו" -
  אני טיפה הצלחתי לצאת מזה ועכשיו זה מרגיש נהדר ונוח להתלבש כאילו אני גרה במיטה שלי כל היום. פאק מה שכולם חושבים, אם בא לי להרגיש נוח אני אעשה את זה. ואם בא לי למשל, ללבוש משהו נוראי שיחנוק לי את הצורה אז זו החלטה לא רציונאלית שלי אבל היא שלי.

 6. לטעום דברים חדשים -
  זה מפחיד לנסות כל מיני דברים חדשים, בין אם זה אוכל או החלטות ולצאת מה"סייף זון", אבל הרבה פעמים זה שווה את זה. מצד שני, לפעמים זה גם לא אז אל תיסחפו...
  02

 7. לא להיכנס ללחץ מכל דבר קטן -
  לחץ יכול להרוג אותך. ובמידה והוא לא יהרוג אותך הוא יחבל בהרבה מאוד דברים בחיים שלך. בין אם זה פצעים, בעיות בריאותיות, עייפות או הרבה מאוד כעס. לחץ ירצה שאחנו נרגיש שאנחנו רוצים למות, בואו לא ניתן ללחץ לנצח! כי מה שלא הורג מחשל ואז משהו אחר הורג אותך במקום, אז לא שווה לבזבז את הזמן באמצע על להיות לחוצים.

 8. שעות שינה -
  כל דקה שיש לכם תישנו. נכון שאפשר לישון בקבר אבל אין שם כרית אז תיישמו את זה עכשיו!


// דניאל בוקס

 

Your email was successfully saved