כשיצאתי מהבית של ההורים בגיל 23 ושכרתי חדר בדירת שותפים בתל אביב - חשבתי שאני חייבת לקנות כל חפץ אפשרי כדי להפוך את הדירה לבית. עוד לפני שעברתי פיזית לדירה קניתי את כל איקאה, כולל מברשת מטופשת לניקוי בקבוקים ומייבש חסה בשם יורגן או מורגן. כשסוף סוף עברתי לדירה, התאכזבתי לגלות שהרבה מהדברים שקניתי השותף כבר הביא, לחלק מהם בכלל לא היה שימוש עד היום הזה, והבנתי שהייתי צריכה להשקיע את הזמן בדברים יעילים יותר - כמו למשל, לוודא שלמכונת הכביסה החדישה שקניתי אשכרה יש הכנה (ולא הייתה. תודה ששאלתם).

מאז עברו כמה שנים. הכרתי את אהבת חיי. התחתנו. עברנו לגור בגבעתיים, עיר האורות (הולכים לישון עם אור אחרון, קמים באור ראשון). בניגוד לפעם הקודמת, החלטתי לעבור פיזית לדירה, להתמקם בה בשקט, ורק אחר כך לצאת במסע חיפושים אחר האייטמים שיהפכו את הדירה לבית. חוכמת החיים שרכשתי לימדה אותי שמה שחשוב זו לא הכמות, אלא האיכות - ובמקרה הזה, מהם אותם חפצים או פריטים שיהפכו את הדירה לבית, כזה שכיף לחזור אליו בסוף יום עבודה, כזה שכיף להתכרבל בו על הספה ולהזמין טייק אוואיי, כזה שכיף להזמין אליו חברים. אז הנה רשימת החפצים (חלקית, כמובן) שהופכת כל דירה לבית של ממש:

Vintage Green Phone

1. קו טלפון ביתי - כן, אני יודעת מה אומרים. "בשביל מה צריך טלפון נייח בימינו?", "מי מתקשר אלינו הביתה?". אז נכון, כולנו התרגלנו לסמארטפונים שדבוקים לנו לאוזן, אבל הטלפון הנייח הוא יותר מאשר פריט וינטג' (מהמם, ביי דה ויי). הטלפון הנייח הוא הראשון שיגרום לחברים שלכם להגיד, "וואי, זו דירה של גדולים פה", והוא יאפשר לכם לנהל שיחות כמו פעם, בדיסקרטיות, עם טוויסט נוסטלגי. כל מה שחסר הוא שולחן קטן ולידו כיסא שתציבו בהול של הדירה ויש לכם בית.

2. שידת ספרים עמוסה - בית אמיתי הוא כזה שיש בו השראה, כזה שמשדר יוקרה ואלגנטיות שמקורן באינטליגנציה. לכן כל דירה חייבת ספרים, והרבה. רצוי שיהיו מסודרים על מדף מגניב בסלון או בשידה איקאית מצויה. ספר הוא חברו הטוב של האדם, ותמיד יש עוד אחד שמחכה לכם מעבר לפינה. ואם אתם לא קוראים, אפשר פשוט לזרוק כמה ספרים בנונשלנטיות מעושה על השולחן בסלון או על השידה שליד המיטה כדי להיראות חכמים יותר.

20161027_093245_easy-resize-com

3. מגירת מטבח מלאה בפיצ'פקעס+מגירת קופסאות פלסטיק - אין יותר בבית מלהכין חביתה עם התרווד שאתה אוהב, להפריד חלמונים עם הדג-גומי-המגניב-מהסוהו, לערבב את המרק עם נסי המפלצת או להשתמש בפותחן קופסאות שימורים שאת שומרת מימי הצבא. בכל מקרה, המגירה תמיד עמוסה בדברים שלא צריכים, ודווקא זה מה שהופך אותה לביתית וחמימה (אגרנות זה אנחנו). עוד דבר חשוב בכל בית שמכבד עצמו היא מגירה לקופסאות פלסטיק - אחרת איך תיקחו אוכל ביתי מההורים שייתן לכם תחושה של בית בעודכם מחממים אותו במיקרו ואוכלים בעמידה?

20161027_093204_easy-resize-com

4. שמיכת כרבולית על הספה בסלון - נכון, יש פה ארבעה ימי קור בשנה, אבל הכרבולית בסלון היא הרבה יותר מצורך חיוני. היא יפה, בעיקר כשהיא נזרקת בנונשלנטיות אגבית על הספה. היא שימושית בעיקר להגנה מפני המזגן המקפיא והיא נותנת הרגשה של חמימות (גם כשבחוץ 40 מעלות, אבל מי סופר?).

20161027_093336_easy-resize-com

5. תמונות על הקירות - הדרך הכי טובה לגרום למישהו להרגיש בבית היא לייצר אצלו תחושת שייכות. תלייה של תמונות אהובות על הקירות, חיבור מגנטים מחתונות לדלת המקרר, הכנה של קיר השראה מהמם עם מסגרות וינטג' מרחוב בן יהודה - כל אלו יהפכו את הדירה שלכם למקום מוכר, כזה שיש בו פנים מוכרות שמחייכות אליכם גם כשיש לכם יום ממש רע.

למתקדמים, לא יזיק גם נוף משגע, מקרר מתפקע ואדם אחד שבשביל החיוך שלו שווה לחזור הביתה.

20161015_181908_easy-resize-com-1

// תמר שורצברד

Your email was successfully saved