אני קיריל סנדלר, לוחם מעברים בפלוגת הכתר בחיל המשטרה הצבאית, בן 20 וגר בפתח תקווה.
גדלתי בשכונת שעריה, שכונה לא קלה, ומגיל צעיר התחלתי להסתובב בחברת אנשים בעייתים.
ההורים שלי התגרשו כשהייתי ילד ומאז הקשר עם אבי נותק. אמי עלתה לארץ בגיל צעיר ועברה הרבה בחיים, אבל תמיד הייתה דמות חשובה בחיים שלי ונתנה לי את כל כולה.

כתלמיד בבית הספר היסודי הייתי מסתבך הרבה, ופעם אפילו לקחתי חלק בשריפה שגרמו כמה ילדים בבית הספר.
כשהגעתי לחטיבת הביניים המצב לא השתנה, אך בכל זאת הצלחתי לסיים 12 שנות לימוד ולאחר מכן החלטתי לקחת את עצמי בידיים.
אחד הדברים שהחזיקו אותי בתקופת ילדותי היה הקפוארה. אני מתאמן בקפוארה מגיל קטן והמאמן שלי, לביא קגן, היה לדמות אב בשבילי.

כמו כן, עברתי קורס מדריכי קפוארה דרך המכון בו אני מתאמן והתחלתי להדריך ילדים שנמצאים במצב דומה למצב שהייתי בו בעצמי. אני מעניק לכל הילדים יחס אישי וחוץ מללמד אותם קפוארה, אני גם מכוון אותם לדרך הנכונה ומונע מהם לנשור מבית הספר.
לפני הגיוס לצה"ל הגעתי ליום סיירות וגיבוש צנחנים, עברתי את המיונים אבל בסוף נפלתי מהם כתוצאה מתאונה שעברתי.

בבקו"ם שובצתי לתפקיד לוחם מעברים. לא שמחתי בכלל כי כל מה שידעתי על התפקיד הזה היה הסטיגמות הרעות עליו.
בתחילת הטירונות הבנתי שהגעתי למקום שונה לגמרי ממה שחשבתי ושמדובר בתפקיד טוב וחשוב. מאותו הרגע התאמצתי להיות החייל הכי טוב שאני יכול להיות.

אחרי הטירונות הגעתי לפלוגת הכתר, ולאחר שנה יצאתי לקורס מ"כים, כי רציתי לקבל אחריות גדולה אפילו יותר. את הקורס סיימתי בהצלחה וחזרתי לפלוגה כמפקד.
ביוני 2019 אני משתחרר מצה"ל ורוצה להתחיל לעבוד במשרד הביטחון.

היום, אני יכול להגיד שהשירות בצה"ל בכלל, וכלוחם מעברים בפרט, לימד אותי המון וגרם לי להתבגר ולהפוך לאדם טוב יותר. במסגרת התפקיד פועלים בסביבה מבצעית, במעברים הפרושים לאורך קו התפר באזור יהודה ושומרון ועוטף ירושלים. תפקידנו לאתר מפגעים ואמצעי לחימה ולמנוע חדירת גורמים עוינים שינסו להוציא לפועל פיגועים בשטח מדינת ישראל.

לתרום למדינה ולהגן על אזרחיה יום יום זאת הרגשה מדהימה, והייתי ממליץ לכל נער ונערה להתגייס למערך המעברים בחיל המשטרה הצבאית ולחוות שירות משמעותי ומעניין.

// קיריל סנדלר
 

Your email was successfully saved