אני סגן שחק כהן, בן 21 מבית נחמיה, ואני משרת כמפקד מחלקה בחטיבת השיריון 401.
התגייסתי באוגוסט 2014 לחיל השריון. עשיתי מסלול רגיל במסייעת ויצאתי לקורס מ"כים. אחרי הקורס, עליתי למבצעית והיתי מפקד בגדוד 75. משם, יצאתי לקורס קצינים בבה"ד 1. אחרי שעברתי השלמת קצונה, שירתתי כשמונה חודשים בהכשרות ועכשיו אני נמצא בגדוד 9.

כמפקד, תמיד חשוב לי לתת לחיילים את המעטפת הכי טובה שאפשר בכל נושא ונושא, בין אם זה נושא אישי ובין אם זה נושא צבאי. אני תמיד דואג להיות שם בשבילם בתרגילים ובאימונים, לחזק אותם מבחינה מנטלית ולעודד אותם. 

כיום אני מפקד על חיילים שכבר סיימו את ההכשרה שלהם, והמטרה העיקרית שלי היא להכניס אותם למחלקה בצורה הכי טובה וחלקה שאפשר. כשקיבלתי אותם, ישר ארגנו ערב פלוגתי כדי להכניס אותם, עשיתי ביקורי בית ושיחות. כשהם הגיעו, החלטנו שיהיה להם שבוע התאקלמות. כך היה להם זמן להתארגן ולפגוש את האנשים שנמצאים איתם.

כשיש פעילות מיוחדת אני לרוב משתדל להוציא לשם את החיילים החדשים, כדי שהם יוכלו להבין בצורה הכי טובה את התפקיד שלהם ואת מה שהם עושים. יש לא מעט רגעים מאתגרים שקשה בהם אבל כשאני רואה את החיוכים והשמחה של כולם אחרי שהם מסיימים בהצלחה, אלו הרגעים הכי טובים שיש. יש מקרים שבהם אני יוצא לסיורים או לפעילות ולא תמיד נמצא פיזית ורואה את החיילים שלי. למרות שזה לא קל, אני משתדל לראות אותם כמה שאפשר.

למלש"בים ולחיילים שבדרך אני רוצה להגיד- אל תקשיבו לשמועות ולסטיגמות שאתם שומעים, הן פשוט לא נכונות. לא תמיד זה קל ופשוט, אבל מדובר בחיל מצוין, אחד החזקים והחשובים יותר ויש בו הרבה אפשרויות מגוונות של עשייה.
חשוב שתהיה ביניכם רעות וחברות ושתהיו שם אחד בשביל השני. זה מקום שהוא גם משפחה וחשוב לשמור על כך.
שתהיה שנה טובה ומוצלחת לכולם!

// סגן שחק כהן
 

Your email was successfully saved