1. אז מי את? מאיה שוצמן-מטרסו, בת 40, מתגוררת בתל אביב, נשואה לאורי ואימא ליובל ונועה ובוגרת אוניברסיטת תל אביב. עובדת כיועצת ארגונית, מתמחה בליווי תהליכים אסטרטגיים, פיתוח מנהלים וייעוץ ארגוני מונחה מיינדפולנס (Mindfulness) - תהליך פסיכולוגי של הבאת תשומת לב מכוונת ובלתי שיפוטית לחוויות המתרחשות בזמן הווה, שאפשר לטפחה באמצעות תרגילי מדיטציה. ייעוץ אירגוני מונחה מיינדפולנס הינו ייעוץ אירגוני שמתמקד במתן כלים למנהלים ולאירגונים להתבונן על הקיים ולהתנהל בצורה מודעת מושכלת ומיטיבה  - לחברה, לעובדים, ללקוחות - לכל המעגלים שהחברה באה איתם במגע. בנוסף אני מייסדת משותפת של חברת East West Focus, אשר שמה לעצמה למטרה לשלב בארגונים תהליכי צמיחה, פיתוח ומיקוד מתוך מודעות.

2. מה למדת ולמה בחרת במקצוע זה? למדתי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה-אנתרופולוגיה. בחרתי במקצועות האלה משום שהם עניינו אותי והרגשתי אליהם חיבור ותרומה אישית. לטווח הרחוק קיוויתי שהם ישמשו אותי בהמשך דרכי המקצועית.

3. למה בחרת ללמוד דווקא באוניברסיטת תל אביב? בגלל איכות התואר כפי שנתפשה בעיניי, רמת המרצים, המוניטין של האוניברסיטה והמיקום המנצח - בתל אביב. 4. במבט לאחור, היית בוחרת במקצוע אחר? לא. אולי הייתי מוסיפה עוד קורסים מהחוג למזרח אסיה ועם עולמות הבודהיזם, שאליהם התוודעתי בהמשך דרכי המקצועית.

5. למה את הכי מתגעגעת בלימודים? לחברים, לאווירה, ליכולת להתרכז כמעט רק בלימודים בלי יותר מדי אחריות, לתחושה שהכול פתוח לפניך, אפילו למלצרות. 6. האם שמרת על קשרים עם חברים/מרצים מהתואר? שמרתי על קשרים עם חברים מהתואר למשך שנים רבות. לא נעים להודות שעברו כבר לא מעט שנים ואפילו החבר הכי טוב שלי מהחוג לפסיכולוגיה, היה זה שהכיר לי במרוצת השנים את בעלי! במעלה דרכי המקצועית יצא לי לעבוד ולהזמין להרצות חלק מהמרצים שלי והתחושה הייתה מעולה.

7. מהו הקורס שהכי אהבת בתואר? קשה לבחור אבל זכורים לי במיוחד קורס פסיכולוגיה קוגניטיבית שלמדתי אצל פרופסור דן זכאי, אשר משמש אותי עד היום להבנת הרבה סכמות חשיבה של מנהלים וארגונים. אהבתי גם את הקורס במגדר של ד"ר דיאנה לוצאטו, שהיה מעולה בכל מה שקשור להבניה ולהסללה חברתית. באופן כללי יותר אני יכולה לומר שהלימודים בתואר הם פשוט התשתית לכל העשייה המקצועית שלי - התעמקות בהבנת התנהגות אנושית, הכרת אנשים וארגונים.

8. כמה זמן לקח עד שהתברגת לשוק העבודה לאחר התואר? אחרי התואר הראשון, טסתי לשנה בחו"ל ולאחריה חזרתי ישר לעבוד בתחום משאבי האנוש והגיוס, גם באוניברסיטה - בחברת "ג'וב טוב" בה סייעתי לסטודנטים אחרים למצוא את מקומם בשוק העבודה. לאחר מכן המשכתי תוך כדי עבודה לתואר שני ולאחר פרקטיקום, התברגתי ישירות בתחום. 9. איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים מהיום? עדיין לומדת ומתפתחת, מקדמת את החיבור בין מזרח ומערב ועוזרת לארגונים ולמנהלים להיות הכי ממוקדים ומוצלחים שהם יכולים להיות, בלי לוותר על התשוקה וההנאה.

10. מה הדבר הכי חשוב שלקחת איתך מהתואר? שלימודים, בכל צורה ודרך, הם הבסיס לצמיחה אישית ומקצועית ושאין גבול לידע שאדם יכול לאסוף. ככל שתהיה סקרן יותר ותגלה יותר עניין בסביבתך, תהיה אדם ואיש מקצוע מעניין וטוב יותר.

גם אתם רוצים ללמוד באוניברסיטת תל אביב? לחצו כאן >>

// מאיה שוצמן-מטרסו


Your email was successfully saved