1. אז מי את? אני שני בנד, בת 25 מראשון לציון, יזמית, אוהבת ספורט ואתגרים. לפני פחות משנה סיימתי את התואר הראשון בכלכלה וניהול במסלול האקדמי המכללה למינהל. במהלך התואר הייתי ראש מחלקת קשרי חוץ באגודת הסטודנטים, הקמתי את מועדון הנדל"ן, הקמתי סטארט-אפ ולא הפסקתי לעבוד. עם סיום התואר, התחלתי לתרגל מספר קורסים בבית הספר לכלכלה, לפתח את לימודי הפינטק במרכז החדשנות ובעיקר לקדם את לימודי הנדל"ן בתוך האקדמיה. מגיל קטן יצא לי לקחת חלק במשלחות נוער ושליחויות של הסוכנות היהודית ואני מאוד נהנית מהחיבור לעולם העסקי (ובמיוחד תחום הנדל"ן) בזירה העולמית. בגלל האהבה לתחום, האתגרים והדחף להיות כל הזמן בעשייה, אני מבלה הרבה זמן בלימודים ובעבודה, קוראת המון ובאמת נהנית מזה.

2. למה בחרת ללמוד דווקא במכללה למינהל? חיפשתי מכללה או אוניברסיטה שבה אצליח לחוות את החוויה הסטודנטיאלית וכן לשלב עבודה בתחום תוך כדי הלימודים. כל מי שהתייעצתי איתו באותה תקופה דאג להסביר לי שזו לא רק שאלה של באיזו מכללה או אוניברסיטה ללמוד, מה שמשפיע בסוף זה כל מה שעשית תוך כדי הלימודים.

3. מה למדת ולמה בחרת ללמוד דווקא מקצוע כזה? מההתחלה היה לי ברור שאלמד משהו ריאלי, אני מאוד אוהבת מספרים ומתחברת לעולם הפיננסי. מעניינים אותי תחומי ניהול ופיתוח בעולם העסקי.

4. במבט לאחור, היית בוחרת במקצוע אחר? ממש לא. לשמחתי פגעתי בול ואני מאושרת. במבט לאחור אני חושבת שקיבלתי החלטות נכונות. הלוואי והייתי יכולה לשלב לימודי נדל"ן מעבר לפעילות של מועדון הנדל"ן כבר במהלך התואר הראשון, זה יכול היה להוסיף המון.

5. למה את הכי מתגעגעת בלימודים? בעיקר להווי הסטודנטיאלי, חיי חברה, חופשיות, חברים, קבוצות וואטסאפ מצחיקות. במהלך התואר הראשון יש תחושת "חיי סטודנט" - שגרה לא שגרתית.

מתעניינים בלימודים במכללה למינהל? לחצו כאן לפרטים נוספים >>

6. האם שמרת על קשרים עם חברים/מרצים מהתואר? כן, בטח. המון חברים טובים מהתואר כבר נמצאים בתעשייה ותמיד כיף לעזור ולשתף פעולה אחד עם השני, באופן כללי מדינת ישראל היא קטנה, ובסוף תמיד נפגוש אנשים שאנחנו מכירים. אני מאוד סומכת על אנשים שפגשתי במהלך התואר והלימודים (גם סטודנטים וגם מרצים) ואני מאמינה שרוב האנשים שאמשיך לעבוד איתם במסגרות עתידיות הם חלק מהתשתית שבניתי במהלך התואר. הרבה שותפויות נוצרו בין סטודנטים במסגרת פעילות מועדון הנדל"ן, הרי כולם בעלי אותם תחומי עניין וכל אחד מגיע מזווית אחרת, בדיוק פה נוצרת הייחודיות של המועדון. בעניין המרצים, עם חלקם נוצר גם קשר אישי והציעו לי להיות המתרגלת שלהם.

7. מהו הקורס שהכי אהבת בתואר? בשנה ג' לקחתי חלק בחממת יזמות, שם התחלתי את הקמת הסטארט-אפ וגם קיבלתי נקודות זכות לתואר. קורס חווייתי שהיווה מקפצה אמיתית. כמתרגלת, אני מאוד אוהבת את הקורס שלנו בפינטק (Finance Technology =קיצור של) שבו בכל שיעור פוגשים יזמים או מנהלים מסטארט-אפ אחר ומנתחים אותם.8. כמה זמן לקח עד שהתברגת לשוק העבודה לאחר התואר? האמת שכבר תוך כדי הלימודים עבדתי, אחרי הסמסטר הראשון בשנה א' הבנתי שאפשרי לגמרי לחבר עבודה ולימודים ביחד וחשוב לי לנצל את הזמן.

9. איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים מהיום? במשרת ניהול ופיתוח עסקי של סטראט-אפים בעולם השקעות הנדל"ן.

10. מה הדבר הכי חשוב שלקחת איתך מהתואר? לקחתי המון דברים, החל מאנשים וחברים, חוויות, ידע, תכנים. לאורך הדרך היו גם המון מפגשים מעניינים עם בכירים מהתעשייה, פרויקטים שבהם השתתפתי, משלחות שהובלתי, בקיצור המון :).

גם אתם רוצים ללמוד במכללה למינהל? לחצו כאן >>

// שני בנד


Your email was successfully saved