השנה הראשונה לתואר ממש ברגעיה האחרונים. אחרי כל מה שספגתי, הכרתי, למדתי וגיליתי, נשארו רק עוד כמה מבחנים אחרונים לסיומו של חלק קטן מתהליך מאתגר שהתחלתי ממש לפני שני סמסטרים. דווקא עכשיו, באמצע מאמר ארוך של כ-30 עמודים באנגלית, קפה אחד יותר מידי ומייל מפוצץ מסיכומים, החלטתי לעצור ולחשוב- איך אני בוחרת את הקריירה שלי? מרגע שנרשמתי למכללה, התחלתי בבדיקה מקיפה לגבי שלל האפשרויות הפרושות בפניי בכל הנוגע לבחירת העיסוק העתידי שלי. כדי להבין את העניין לעומק, נפגשתי עם דקלה בר אילן, מנהלת המרכז לניהול קריירה של המכללה למינהל. 19686613_10211376027211275_1550959635_oפתחנו את היום האחרון לסמסטר בפגישת בוקר נעימה ושוחחנו על העתיד, לצד מאוורר גדול המעיף את שיערנו וגורם לפגישה להראות כסצנה מעוררת השראה מסרט. "אז איך בוחרים קריירה?" כך התחלתי את הפגישה עם דקלה. "קודם כל חשוב להגיד שהמיקוד של המכללה הינו החיבור לתעשייה, מטרתנו הינה למצוא את הקריירה הנכונה לכל סטודנט". דקלה הסבירה לי איך המרכז לניהול קריירה משתלב בתהליך הבחירה ואני חייבת לציין שהופתעתי לגלות שדקלה התעניינה לא פחות בבחירותיי שלי, מה אני לומדת ומדוע הגעתי לתואר שהגעתי. במהלך הפגישה שאלתי אותה שאלות נוקבות שלכולן הייתה לה תשובה שגרמה לי להבין עד כמה יש לנו, הסטודנטים, על מי להישען, גם ביום שאחרי התואר.

אז מה התהליך שסטודנט צריך לעבור כדי לגלות מה הכי טוב עבורו כשזה מגיע לקריירה?"התהליך עצמו מתחיל בשנה ב' ללימודים, כל סטודנט עובר קורס חובה במערכת של ניהול קריירה, ובעצם נחשף לכל עולמות הידע בתחום שלו. לאחר מכן, כל אחד זכאי לפגישה אישית עם יועצת קריירה, שבה ממפים את נקודות החוזק של הסטודנט בהתאם לעברו וממיינים את הצעות העבודה המתאימות לו ביותר. לבסוף, מגישים מועמדות להתמחויות השונות הקיימות בהתאם לסינונים שנעשו עבור הסטודנט". 19807244_10211376026371254_962686750_oמה נותן הקורס "ניהול קריירה" בתחילת השנה השנייה? "הקורס פורש את הקשת הרחבה ביותר של אפשרויות התעסוקה ומסייע להכרת הרבדים השונים בתחום שלך. בנוסף, הוא נותן מיומנויות כמו כתיבת קו"ח,  אפשרות לניסוי וטעייה, מלמד איך למתג את עצמך, איך להתראיין לראיון עבודה ולבסוף, גורם לך להכיר את האיכויות והחוזקות שלך".

למה התהליך מתחיל משנה ב'? למה לא מתחילים כבר בשנה הראשונה לתואר?

"יש סטודנטים שמגיעים חדורי מטרה ומגובשים יחסית בכיוון שבו הם רוצים ללכת ועל כן הם יכולים להתחיל את המסע שלהם כבר בשנה הראשונה. אם זה בפתיחת קהילה במכללה בתחום שמעניין אותם או על ידי שיטוט באתר המשרות החדש של המכללה - בו ניתן למצוא משרות סטודנטיאליות רבות וגם התמחויות. אך לא כולם מוכנים, אנו באים מנקודת הנחה שהאנשים בהתחלה קצת מבולבלים ועדיין מחפשים את עצמם וחשוב שהסטודנטים יחוו קודם את חווית הלימודים האקדמיים במלואה."

אז בסופו של התהליך, עם מה אני יוצאת? "המכללה מספקת את ההזדמנות לתפוס כיוון, זו בעצם התפיסה של המכללה - לתת לסטודנט את הפתח לדרך הנכונה. סטודנט יוצא מהמכללה עם הידע איך ליצור לעצמו יתרון יחסי בשוק ועם התנסות ממשית מעצימה".

לסיכום, מה הם הדברים החשובים אותם סטודנט צריך לדעת לפני שהוא מתחיל אחר חיפוש המקצוע שלו?"יש לכם את הלגיטימציה לנסות הכל מהכל! אל תפחדו להתנסות, זו תקופה שצריך בה לקפוץ למים, רק תחשבו מה אתם יכולים לעשות עוד כדי ליצור עוד, כי אין קיצורי דרך. כן, ישנם מרכזי קריירה בכל מוסד אקדמאי, אבל רק במכללה למינהל יש את הקורס אותו אנו מציעים כאקדמאי ואינטגרלי. כמובן שישנו גם יריד תעסוקה אחת לשנה ומסלול "אינטרשיפס" מאוד חזק שמאפשר לחוות מגוון רחב של התנסויות. תראי, אתם דור שמאוד מחובר לתשוקות שלכם ולאהבות שלכם - בסופו, תצליחו באמת במקום שאתם אוהבים ועושה לכם טוב". 19748015_10211376027571284_2121132466_o

סגרתי את המחברת שלי, כל הנקודות אותן העלתה דקלה המשיכו להדהד בראשי לאורך כל היום. דווקא עכשיו, באמצע תקופת המבחנים, הבנתי עד כמה אני שלמה עם התואר שהתחלתי ועד כמה אני לא יכולה לחכות לאותה פגישה בתחילת שנה ב', רק כדי להתחיל את התהליך האמיתי למציאת הקריירה שלי.

גם אתם רוצים ללמוד במכללה למינהל? לחצו כאן >>

// הדר ליברוס


Your email was successfully saved