1. מי אתה? שמי דודי מלכה, סטודנט שנה ד' להנדסת תעשייה וניהול.

2. למה בחרת ללמוד במכינה ברופין? לבחור במוסד לימודים זהו בהחלט תהליך לא פשוט. רופין היה מוסד הלימודים השלישי שבחנתי. כאשר הגעתי למכינה, פגשתי את מנהל המכינה שעבר איתי על מסלול הלימודים אל מול המטרות והקשיים שלי. במהלך הפגישה כבר היה לי ברור שאני נרשם למכינה. עוד לא קיבלתי באף מקום אחר יחס אישי מהצוות. כבר בפגישה הראשונה הספקתי ללמוד שהסוד טמון באנשים. עם צוות כזה שדוחף אותך ללמוד, גם כשנראה לך שזה לא אפשרי, אתה מבין שזה המקום ללמוד בו.

3. באיזה מקצוע עשית מכינה ולאיזה תואר המשכת לאחר מכן? בחרתי במכינה הקדם אקדמית להנדסה ולמדעים. מכינה ייעודית המיועדת לסטודנטים המעוניינים להמשיך ללימודי הנדסה או מדעי הים (התואר בקמפוס במכמורת). עיקר הלימודים התרכזו בבניית בסיס מתמטי טוב ונכון יחד עם לימודי פיזיקה. הרף במכינה גבוה, כך שאתה נדרש להוכיח את עצמך בכל פעם מחדש. עבורי, החוויות האלו הן מאוד משמעותיות, גם כאשר קשה במהלך התואר עצמו, אני תמיד נזכר בתקופה של המכינה - שבהחלט עיצבה את ההתמודדות עם חומר חדש ופיתוח חשיבה מתמטית לפתרון בעיות.

4. מהו הספוט האהוב עלייך ברופין? השאלה קצת בעייתית עבורי, כיוון שבמכינה למדנו שהסוד טמון באנשים. כך שלא משנה איפה נהיה, ברופין או במכמורת, עם החברים מהמכינה אתה מרגיש בבית. 

5. מה הנושא הכי חם בקפיטריה שלכם? לוח דרושים!!!

6. האם אתה מרגיש שהמכינה תרמה ללימודי התואר שלך? בהחלט. אני חייב תודה גדולה לצוות המכינה: ארז, מנחם, תמר ותירצה. במכינה התמודדנו לראשונה עם צוות שלא מוכן להוריד את הרמה או לוותר עליך או לך. נהפוך הוא - למרות כל הקושי, המטרה ברורה: תמיד לאתגר אותך. בזכות גישה זו מצאנו את עצמינו מאוד מופתעים מהרמה ומהיכולת שהגענו אליה.

7. מה הדבר הכי משמעותי שלקחת מהמכינה? למדתי לחשוב ולהפעיל את הראש, להתמודד עם בעיות והכי חשוב להמשיך לאתגר את עצמי (!) תמיד.

// דודי מלכה

מתעניינים בלימודי מכינה קדם אקדמית? לחצו כאן >>


Your email was successfully saved