נוי סער, בואך 23, מצאתי את עצמי יושבת וחושבת על הדברים שהספקתי ולא הספקתי ב-22 שנותיי, או כמו שאיזה חכם סיני אמר פעם: "עד גיל 23 צריך להספיק לקרוע איזו עיר או שתיים". טוב, אולי זה לא בדיוק מה שנאמר אבל הנה כמה דברים שדווקא כן צריך להספיק עד ההגעה לגיל הזה >>


  1. לעבוד במלצרות - לא סתם זה הסעיף הראשון ברשימה. המקצוע היחיד שיכול גם להתיש אותך פיזית ונפשית, וגם לתגמל אותך על זה במשכורת של הייטיקיסט מתחיל. תגידו מה שתגידו, המקצוע הזה מחשל אותך, חוסך לך הליכה לחדר הכושר ואם בוחרים בחכמה, לפחות אפשר גם ליהנות מהתקופה (ובואו לא נשכח - ארוחות בחינם).Close Up Of Waitress Hands Tying Apron In Cafe

  2. תל אביב יא חביבי תל אביב - לגור בתל אביב תקופה. לגלות שזה עולם אחר, בועה. פה קיימת התחושה שכל החלומות אפשריים. אם כבר אתה עובר, מומלץ לעשות זאת עם חבר! יש בזה יתרונות שלא יהיו עם שותף כמו למשל; לחבר אפשר לגמור את המים החמים, לאכול את האוכל שאמא שלו שלחה לו, להיזרק על המיטה שלו כשאתה מלא בחול מהים ופשוט לא יהיה אכפת לו. או שזו רק החברה שאני גרה איתה ואני אדם בלתי נסבל? Two pretty female students reading book.

  3. טיול גדול- בין אם זה חצי שנה או חודשיים-שלושה, בין אם זה מזרח או דרום אמריקה. זו חוויה, זה מהנה, ואתה תתחרט בגדול במידה ולא עשית זאת לפני הלימודים. תנצל את האפשרות להרגיש כמו מלך בהודו- באותו סכום שבתל אביב היית משלם שכר דירה חודשי.

11


  1. לקנות משהו במחיר מופקע - אין מנוס מזה, ולא סתם מנוס ומינוס אלו מילים מאוד דומות. צירוף מקרים? האמנם? תקנה משהו שבא לך עליו בלי להסתכל על תווית המחיר, משהו שלא תשכח. מקסימום אבא יסגור את המינוס בסופו של דבר. או שלא. אבל לפחות יש לך עכשיו את מקלף הקקטוסים שתמיד חלמת עליו.

To break bank


  1. סקס עם האקס- זה עדיף מסתם סטוץ בסופו של דבר. ככה ניתן לדעת מה מצפה לך וזה גם יחסוך ממך את ההמצאות בדייט ראשון. הרי כולנו יודעים שלא שיחקתם מונופול שלוש שעות...


  1. לאכול- כן, כן כמו שזה נשמע. לאכול בלי ייסורים, בלי רגשות אשם, בלי לראות בעיניים. להתנסות במסעדות חדשות ובמאכלים שונים. למהר עם זה כל עוד חילוף החומרים עוד פועל כשורה.

Happy woman holding donuts


  1. לעבור לילה קשוח אחרי אלכוהול- אין מה לעשות, צריך לעבור גם את החוויה הזו. במידה ואת אישה, שרייני לך חברה שתחזיק לך את השיער. במידה ואתה גבר, שריין לך איזו שקית אטומה לכסות את הפנים כשהסרטון שלך מקיא ומדבר לחתולים יצבור עשרות אלפי צפיות ביוטיוב. בסופו של דבר, אלו הלילות שזוכרים.


  1. לברמן - צריך להתנסות תקופה בחיי הלילה. בגיל 23 תלך לישון ב-5 בבוקר אחרי לילה של אלכוהול כשבעוד כמה שנים תלך לישון גם ב-5 בבוקר, רק כשהפעם מהסיבה שהתינוק בכה כל הלילה. נצל את זה.


  1. מכינה - אתה צעיר ורענן וכל מה שבא לך לעשות זה לטרוף את העולם. הדבר האחרון שמעניין אותך כרגע הוא לחזור אחורה ללימודים ולשפר בגרויות או להירשם לפסיכומטרי, שלא נדע. אבל אם אתה רוצה לצאת גם צודק וגם חכם, אתה תירשם למכינה ותחסוך לעצמך את השנה היקרה מפז הזאת. גם במידה ואתה לא רוצה להתחיל ללמוד מיד, מכינה זו חוויה. אתה לומד שם דברים חדשים על עצמך ועל המקצוע שמעניין אותך, מכיר אנשים רבים ומתכונן נפשית ללימודי התואר. ואם כבר מכינה, אז שווה לשקול את המכינה ברופין, מכללה בין הוותיקות בארץ שנותנת יחס אישי לכל תלמיד ותגרום לשנה הזו לעבור במהירות ובכיף.

Classmate Classroom Sharing International Friend Concept


  1. שישבר לך הלב- אכן, סעיף מבאס אבל כל אחד צריך לעבור את זה. עדיף לעבור את החוויה הזו בגיל צעיר מאשר בגיל 30 כשכל החברות מסביבך עסוקות בארגון מסיבת רווקות.

במידה וסימנת וי על רוב הרשימה- אתה בהחלט בכיוון הנכון. במידה וסימנת וי על קניית מקלף קקטוסים- אתה בבעיה.

מתעניינים בלימודי מכינה קדם אקדמית? לחצו כאן >>

// נוי סער


Your email was successfully saved