יום אחרון בלונדון והן אומרות לי "לא היינו בשווקי אוכל", ואז זה הכה בי. אם היו מצלמים אותי ברגע הזה הייתם רואים את תחושת ההחמצה שעל פניי. כמה שעות לאחר מכן, כשאני בדרך לשדה התעופה, קיבלתי הודעה מהחמ"ל של מה וזה: "שוק צפון חוגג שנה, רוצה ללכת?"

טל ואני הגענו לשוק צפון ברמת החייל והתמונה שהייתה לי בראש השתלבה בול עם מה שראיתי. מיכל אנסקי (האגדה שיודעת להרים חגיגת אוכל מופלאה), מקום אחד שמוצף בטעמים שונים וסועדים יפים, אז שאגיד לזה לא? ברור שלא.

אספנו את כרטיס הטעימות בכניסה ויצאנו למסע אוכל מטורף. התחנה הראשונה הייתה ג׳מס. שם אכלנו נקניקיית אנטריקוט פיקנטית, כזאת שעוד לא אכלתי, שהגיעה בג׳פטה קריספית חמה, בתוספת פוטטו. למרות שבדרך כלל אני לא אוהבת צ'יפס עבה ועוד עם קליפה, לא הצלחתי להוריד את הידיים שלי מהצ'יפס שהיה מלוח כמו שאני אוהבת, עשוי כמו שאני אוהבת וגרם לי לחשב את אהבותיי מחדש.

התחנה הבאה - מאריס סביצ'ה בר. היה קל להסתכל לצדדים ולהתפתות ממה שהסועדים האחרים אכלו בזמן שחיכינו, אך דבקנו במטרה שלשמה הגענו לדוכן, וזו פיתה טרטר - פיתה קטנה ובתוכה שלושה סוגי דגים - בס, טונה וסלמון שעל כל זה רוטב איולי משגע. תוך כדי שאני כותבת את השורות האלה הייתי שמחה לביס נוסף.

אחרי שתי המנות שפתחו לנו את הערב וקוקטייל אחד לבחירה שמקבלים בכרטיס הטעימות מקולקציית הקוקטיילים שבנו מיכל אנסקי והמיקסולוג של רוסקי סטנדרט (אנחנו הלכנו על האופצייה המתקתקה), טל אמר לי שהוא כבר שבע ושנחזור מחר. ובאמת כך היה, למחרת חזרנו לסיים את מה שהתחלנו ליל אמש, הפעם עם קצת יותר מקום בקיבה ובתוספת בני משפחה - כי בסך הכל זה די שווה, שלוש מנות וקוקטייל ב-85 ₪ ללקוחות דיינרס ו-105 ₪  לשאר הלקוחות.

יום שישי בצהריים, החולצה הלבנה והאודם האדום של הלילה הקודם כבר לא עליי והייתי מוכנה למלאכה. רציתי להרגיש באמריקה, ולהתלכלך מכנפיים ברוטב ברביקיו, אז הבחירה הייתה קלה והדוכן הראשון אליו פנינו היה רוטיסרי ת"א. שם קיבלנו מגש כנפיים שוחות ברוטב ברביקיו בדיוק כמו שרציתי ואף יותר, כי גם כשהכנפיים הסתיימו המשכתי לזלול את מצע החסה עם שאריות הרוטב.

המנה הבאה הייתה לכבוד השבת - הקוסקוס הביתי של גואטה - לי אין סבתא מרוקאית וקוסקוס הוא לא בן בית אצלנו, אבל אני יודעת לאן ללכת כשארצה לקבל מנה של אוכל מנחם ואותנטי.

אני יודעת איך זה יכול להצטייר אצלכם הקוראים - כל כך הרבה מחמאות. כן, גם לי זה נראה חשוד ואני זאת שהייתי שם. השילוב בין האווירה, האוכל והדיג'יי עשה לי כיף וזה היום השני שלנו ברציפות. מצד אחד האווירה של חמישי בלילה ומצד שני שישי בצהריים ומה שמחבר בין השניים זה אנשים שבאו לאוכל אוכל טרי וטוב באווירה שמחה, צבעונית, תזזיתית וטעימה.

שוק צפון בחגיגות יום הולדת שמחות במיוחד שיתקיימו עד חמישי הקרוב בהן תוכלו להנות מ-3 מנות וקוקטייל בכרטיס טעימות, ליין הופעות ו-DJ מתחלפים בכל ערב, כך שכל מה שיש לי לאחל לכם לשבוע הקרוב זה ללכת לבדוק על מה אני מדברת וניפגש בין הדוכנים.

שוק צפון, ראול ולנברג 20, רמת החייל, תל אביב - יפו

רוצים עוד? היכנסו לאתר המסעדות וברים שלנו >> 

// לירז אפרתי

Your email was successfully saved