המכופתרת החדשה של GANT בטכנולוגיית TECH PREP נראית ומרגישה כמו חולצה קלאסית אבל יש לה תכונות מיוחדות שיגרמו לך להרגיש קליל ונינוח כל היום, ללא קשר לסיטואציה. ביקשנו מיזמים מצליחים לבחור את המכופתרת האהובה עליהם מתוך הקולקציה החדשה, לספר לנו איך הם פותחים את היום שלהם, מה הרגע הכי מלחיץ שהם חוו בקריירה ומהו הטיפ המנצח שלהם ליזם המתחיל. 

1. מי אתה?  ליאור פרנקל, בוגר תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה בטכניון, ותואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים מאונ׳ ת"א. לאחרונה גם פרסמתי שני ספרים - "אני רוצה הכל" ו-"תעשה את זה כבר!". ואני מייעץ לחברות כיצד להתאים עצמן לעולם החדש. לפרטים נוספים: לאתר של ליאורלרכישת הספר של ליאור  

2.באיזו חברה אתה עובד? מה התפקיד שלך? מכהן כמנכ"ל ושותף מייסד ב-nuSchool - סטארטאפ שעוזר לעצמאיים מסביב לעולם לבנות את העסק שלהם, באמצעות תוכן לימודי ותוכנה. בין השאר אני אחראי על השיווק, biz-dev, התוכן, ולאחרונה - במוצר החדש שלנו אני גם ה-Customer Happiness. אבל הנוסקול עובד רק שלושה ימים בשבוע (אנחנו סטארטאפ מוזר). כמו כן, אני כותב (Wired) ומרצה בארץ ובחו"ל (TEDx WebSummit, H-Farm) על יזמות, יצירתיות, דור ה-Y והעולם החדש. פרויקטים שלי הוזכרו ב-Forbes, USA Today, Fast Company. בשאר הזמן אני עובד עם לקוחות, או על פרויקטים משלי. בין השאר מנהל בלוג, פודקאסט, ניוזלטר, וקהילה בפייסבוק - כולם עוסקים בעולם החדש.

_MG_7767  

3. מה האתגר הכי גדול בתפקיד שלך? האתגר הוא שאף אחד לא אומר לך מה לעשות. כל יום מלא בהחלטות שצריך לקחת, אתה אחראי להמציא לעצמך את החזון, את המשימות, להבין מה חשוב ומה דחוף. כשמשהו לא הולך- האחריות היא שלך, אין את מי להאשים. יזמות היא מסע ארוך, אתה לא יכול לנחש איזה מהלך שלך יצליח - אתה חייב לנסות כדי לדעת, ולהתכונן מראש שהניסיון עלול להיכשל. כלומר, צריך להיות מאד סבלני.

4. איך אתה מתחיל את היום שלך ואיך אתה מסיים אותו? מתחיל אותו בהאזנה לאחד הפודקאסטים שאני אוהב. פעמיים שלוש בשבוע תוך כדי שאני רוכב על הטיילת עם האופניים (זה הספורט שלי) ואם לא, אז בדרך לעבודה. פודקאסטים זו הדרך שלי להיות סטודנט נצחי. כל יום אני מקשיב לסיפור אחר, ליזם אחר, שומע על עסק אחר שנבנה - וככה אני שומר על זרם קבוע של רעיונות חדשים מה אפשר לעשות, לנסות, איך להשתפר.

_MG_7767

5. תאר רגע מלחיץ שקרה לך בעבודה? (והאם הייתה לך חולצה להחלפה?:)) לפני שנה החלטנו להחליף את שם החברה שלנו The nuSchool. פחדנו שחברה גדולה בארה"ב תתבע אותנו כי השם שלנו קצת דומה לשלהם. זה עניין משמח - זה אומר שגדלנו מספיק כדי שישימו לב אלינו - כשרק התחלנו לא חשבנו שישמעו עלינו באמריקה.

עשר דקות אחרי שהחלפנו לשם החדש, קיבלנו איום בתביעה דווקא מחברה ישראלית שהחליטה שהשם החדש שלנו דומה מדי לשלה. זה היה ערב ארוך שהפך ללילה ארוך ושיחות עם עורכי דין. בשלב הזה כבר הזעתי כל כך שנשארתי רק עם גופיה. ולא, לא הייתה לי חולצה להחלפה. _MG_7705 - Copy

6. מה המהלך שאתה הכי גאה בו? הוא קרה עוד לפני שהחברה התחילה - בחירת השותפים שלי. זה היה תהליך ארוך ומודע (אם כי הם לא ידעו) - ידעתי שאני רוצה אותם איתי במסע, ולאט לאט גרמתי להם לרצות ללכת על זה. שותפים טובים זה הדבר הכי חשוב בכל סטארטאפ או עסק - כי בסוף איתם אתה צריך לעבור את הרגעים הגדולים, וגם את הקטנים.

7. תן טיפ מנצח למי שרוצה להיות יזם תניח שאתה לא יודע כלום. שים את האגו בצד, ותהיה צנוע - במובן שאתה יכול ללמוד מכולם. ככל שתלמד יותר - מספרים, מבלוגים, מפודקאסטים, מפגישות אישיות עם יזמים אחרים - תדע טוב יותר מה לעשות. ככל שיזמים יותר מנוסים הם מבינים כמה הם לא ידעו כלום.

// ליאור פרנקל


Your email was successfully saved