y-you1-2-1-2

מי אתה?
עמרי גרינולד, רווק + 2 ספינקסיות, בן 32 מתל אביב.
מפתח גוף, מאמן כושר אישי ומדריך קבוצות אימון ואורח חיים בריא. יוזם קבוצות האימון "כל הבטטות לכאן". בוגר וינגייט והמרכז הבינתחומי. למדתי משפטים ומנהל עסקים ואני מוסמך כעורך דין. הייתי ילד שמן היפראקטיבי ושובב, העיפו אותי מבית הספר בכיתה ז', מרבית חיי סבלתי מהשמנת יתר ובשיא הגעתי למשקל מאה (100!) קילוגרם מה שהביא לעוד בעיות גופניות אחרות.

בסופו של דבר סיימתי ביה"ס והתקבלתי ללימודים בבינתחומי. במהלך לימודי התואר הראשון (במשפטים, כן?) הבנתי שעורך דין זה יופי אבל זה לא מה שאני רוצה לעשות בחיים. אחרי שנים של נסיונות דיאטה וסוגי אימונים שונים ומשונים מצאתי את הנוסחה ודיאטה היא לא חלק ממנה.

IMG_3485

ההחלטה הכי עצמאית שלקחתי היתה עם סיום לימודיי בבינתחומי, החלטתי לעשות מעשה. השארתי את מקצוע עריכת הדין מאחוריי ונרשמתי ללימודים במכון וינגייט. זאת הייתה ממש התחלה מאפס בשבילי. אנשים לא הבינו איך אחרי חמש שנות לימוד אני רוצה ללמוד מקצוע אחר, אבל הייתי נחוש להמשיך במה שעושה לי טוב ובמה שהוא התשוקה הגדולה שלי בחיים.

כמו בכל דבר, דיבורים זה נחמד אבל מה שקובע אלו המעשים. אמרתי יפה שלום לאורח החיים המתהולל והבלייני שלי ואימצתי אורח חיים של ספורטאי מקצועני. מה שבאמת היה חשוב לי זה למצוא את הדרך להעביר את מה שאני יודע הלאה, יש כל כך הרבה אנשים סביבי שרוצים לעשות שינוי בחייהם ובסיס הידע שעליהם הם נסמכים פשוט שגוי. בעולם של עודף אינפורמציה קשה לברור את המוץ מן התבן, ואני הצלחתי.

ההורים שלי אומרים לי כל הזמן "פנאט", העקשנות שלי והנכונות שלי מזיזה הרים. בסוף שאבתי את כל המשפחה שלי לספורט. כמעט ואין אדם המקורב אליי שלא אומן על ידי או שלא נעזר בשירותיי על מנת לשפר את חייו. והאמת שהם שואלים גם למה אני לא בא לבקר יותר.

omry

עבודת החלומות היא
מישהו חכם אמר לי פעם שמי שעובד במה שהוא אוהב, לא יעבוד יום אחד בחייו. וזאת בדיוק תמצית העניין. יש כאלה שהולכים כל בוקר מבואסים למשרד, חנוקים באורח חיים שהם סובלים ממנו ועבודה שהם שונאים. אני לא מחפש את עבודת החלומות כי אני כבר עובד בה. אני קם בבוקר עם חיוך כי אני יודע שגם היום אעזור לכמה אנשים להשתפר. אין לתאר את רמות הסיפוק בחיוך של בן אדם שהיה שבור לפני זמן מסוים וכעת חייו אחרים. זה מדהים.

אם הייתי חבר כנסת הייתי מציעה הצעת חוק לחוק חינוך לספורט מהגיל הרך, סבסוד מזונות בריאות והטלת מס אימתני על סוכר וג'אנק פוד כמו על סיגריות. היתרונות של חינוך לספורט הם בלתי נתפסים. גם אישיותית וגם גופנית. ספורט משפר יכולות מנטליות, מעניק חוסן נפשי וגופני ודרך ארץ. ולגבי הג'אנק פוד - זה מאוד פשוט. הוא עתיר סוכר, שומן, חומרים שהם אסון לגוף. או בקיצור, סוגי המזון הללו פשוט גורמים לנזק. מחלות לב ועורקים, סכרת, סרטן, השמנת יתר. הרמב"ם אמר "יהיו מזונותייך תרופותייך". תעשו טוב לעצמכם ולא לחברות התרופות.

dd375e07e96407f35ea5a576da754116

המחשבה האחרונה שלי לפני השינה היא חישוב מעודן של כמה שעות עוד נותרו לי לישון, אני חוטא בשינה - לא מצליח להירדם לפני 1-2 בלילה, אני משתדל לפחות פעמיים בשבוע לישון איזה צהריים.

הSMS הראשון שלי בבוקר הוא ל
לפני שאני קם ממתינות לי לפחות 15 הודעות מהמתאמנות שלי, מה הן אכלו, מה הן שתו ואיזו פעילות הן כבר הספיקו לעשות. בדרך לעבודה אני מדבר עם סבא וסבתא שלי וההורים שלי. המשפחה שלי זה החיים שלי. אחי הוא החבר הכי טוב שלי ואחותי היא שותפתי לדירה.

פעם ראשונה שאמרתי "עברתי את הגיל הזה" הייתה אחרי תקופה ארוכה ללא אלכוהול (אני לא שותה) ביליתי בחתונה של חבר קרוב מאד ועשיתי את הטעות - שתיתי. הקאתי את נשמתי ויומיים הייתי גמור, שם אמרתי את זה לראשונה.

כשאהיה גדול אהיה גורו הבריאות של ישראל.

כשאצא לפנסיה היום שלי יתחיל מוקדם, יש עוד מלא מה לעשות.

רוצים לדעת הכל לפני כולם? >>


Your email was successfully saved