1. מי את? אהלן, אני גילי. תל אביבית במקור (יש חיה כזאת), חזקה בעשייה חברתית מאז שאני זוכרת את עצמי ונהנית מכל רגע. כיום מנהלת התוכניות של הכוורת-Hub ליזמות חברתית המלווה יזמים חברתיים עם מיזמים לשיפור רווחתן של אוכלוסיות בסיכון בישראל. 
למה בחרת ללמוד דווקא באוניברסיטת בן-גוריון בנגב? בהתחלה נרשמתי לעוד אוניברסיטה אבל ככל שחשבתי על זה יותר הבנתי שאין באמת התלבטות ובאר שבע היא המקום בשבילי. רציתי ללמוד במקום שהלימודים בו הם לא שיעור בין 14:00 ל16:00 שאחריו כל אחד הולך הביתה ומפה גם נובע הייחוד האמיתי של המקום.  בשבילי אוניברסיטת בן גוריון היא מקום שרואה מעבר, שיש בו מקום לסטודנטים לעשות ולקדם. כך למשל במהלך התואר הראשון הספקתי ללמוד שייקספיר עם עמוס עוז, לצאת לחילופי סטודנטים של חצי שנה בפריז, לעשות קורס בחירה ב"אוניברסיטה בעם" במסגרתו העברתי שיעורים במנהל עסקים לנוער בסיכון מהאיזור, ללכת להופעות חיות כל יום שלישי בבית הסטודנט ולפקוד את קולנוע נגטיב הפועל ללא מטרות רווח שהקימו סטודנטים בקביעות. אם זה לא מספיק, בתואר השני השתתפתי בקבוצת דיאלוג של סטודנטים ערבים ויהודים, וטסתי להשתתף בתחרות בינלאומית בקנדה.
2. מה למדת ולמה בחרת ללמוד דווקא מקצוע כזה?  עשיתי תואר ראשון במסלול דו-חוגי בסוציולוגיה- אנתרופולוגיה וניהול ומשם המשכתי ישר לתואר שני במנהל עסקים (MBA) במגמה למנהיגות חברתית בשיתוף קרן מנדל. בגדול מה שהכי מניע אותי בחיים זה אנשים והיה לי ברור שגם במסגרת האקדמית אחפש את המקום הזה. 

3. במבט לאחור, היית בוחרת במקצוע אחר? עוד מלא דברים מעניינים אותי אבל אין בי שום חרטה, כל הבחירות שעשיתי הביאו אותי לאיפה שאני היום.
4. למה את הכי מתגעגעת בלימודים?  לבועה סטודנטיאלית - להיות מוקפת באנשים בגיל ובסטאטוס זהה לשלי שבאים עם אותה מטרה ללא ההיררכיות, המתחים והתחרות של החיים האמיתיים שבחוץ.
5. האם שמרת על קשרים עם חברים/מרצים מהתואר? כמה מחבריי הטובים ביותר הם חבר'ה מהלימודים. אפילו שכל אחד הלך לדרכו המקצועית והגיאוגרפית נשארנו חבורה קרובה. חוץ מזה, אחד העוגנים הרציניים שיש לי בלו"ז הם מפגשים חודשיים של החבר'ה מהתואר השני שלי, שכולם פועלים בשדה החברתי ומנסים לעשות את המקום הזה קצת יותר טוב. 
6. מהו הקורס שהכי אהבת בתואר?  אנתרופולוגיה של היצירתיות, כלכלה וחברה, מגדר ואתניות בתנועות חברתיות בארה"ב וצרפת.
7. כמה זמן לקח עד שהתברגת לשוק העבודה לאחר התואר? בערך חודש אחרי שסיימתי את הלימודים נכנסתי לעבודה בפרויקט שנמשך כמה חודשים ואת העבודה הנוכחית שלי מצאתי לקראת סיומו והתחלתי ישר אחרי.
8. איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים מהיום? לא יודעת ולא רוצה לדעת כדי שאוכל להיות הכי פתוחה להזדמנויות שאני לא יכולה להעלות כרגע על הדעת בכלל. עד עכשיו זה עבד לי והביא אותי למקומות הכי מפתיעים שיש. 
9. מה הדבר הכי חשוב שלקחת איתך מהתואר? מי שהכי ירוויח זה מי שידע לנצל את כל הטוב שיש למקום הזה לתת מעבר לשיעור חובה של 14:00 עד 16:00.

גם אתם רוצים ללמוד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב? לחצו כאן >>

// גילי סוארי

Your email was successfully saved