1. אז מי אתה? יונתן רוה, בן 39, נשוי לשירי, אב לעמית, דניאל ונועם ובוגר אוניברסיטת תל אביב. עובד כיום בחברת CallApp, סטארטאפ מתחום המובייל אפליקציה לזיהוי שיחות וחסימת ספאם. השירות שאנחנו מספקים רחב במיוחד ועונה על המון צרכים  - בין אם זה מחפש עבודה שרוצה לזהות את מקום העבודה שמתקשר אליו, משתמשים בשירותי דייטינג שרוצים לדעת מי יוצר איתם קשר, עובדים שנמצאים בקשר בכל יום עם כמות גדולה של לקוחות חדשים, או סתם משתמשים שמעוניינים לחסום שיחות טלמרקטינג והצעות ספאם למינהם. הדוגמא הטובה ביותר שאני יכול לתת בהקשר הזה היא הזמנה שקיבלנו לפני שנה לדבר בכנס באפריקה, כאשר CallApp זכתה להכרה כאפליקציה המונעת הטרדה מינית, בעיה נפוצה במיוחד בכל היבשת, וככזו מעצימה נשים שיכולות דרכה לבחור עם מי לדבר ולמי לענות. באופן כללי, CallApp מייצרת וודאות ובטחון לכל מי שמשתמש בה. תחום האחריות שלי מתמקד בפיתוח עסקי ומציאת מודלים להרוויח כסף מהאפליקציה. אני נמצא כבר תשע השנים בתחום המובייל - שיווק, פרסום ופיתוח עסקי. כשנכנסתי לתחום, הטכנולוגיה היתה בתחילת הדרך והמכשירים היו פשוטים, אבל הרגשתי שהולכת להיות פה מהפכה גדולה. השימוש הכל כך תכוף שעשינו כבר אז בטלפון הסלולרי, בימים שלפני הסמארטפון וה-Whatsapp, משך אותי. כמובן שהשנים והמהפכה שעבר התחום רק הגבירו את הרצון להיות בחוד החנית של הקידמה, ולהיות חלק ממוצרים שמשרתים עשרות ומאות מליונים מדי יום. גם אחרי כמה שנים טובות בתחום אני עדיין מתלהב ממנו. יש לי בלוג בנושא (www.mobilize.co.il) ואני גם כותב בבלוגים אחרים העוסקים בצד העסקי והמוצרי של תעשיית המובייל והאפליקציות.


2. למה בחרת ללמוד דווקא באוניברסיטת תל אביב? המניע היה פשוט למדי - רציתי להיות בתל אביב! בשילוב עם השם המצוין שיש לאוניברסיטה ככזו המטפחת מצוינות.
3. מה למדת ולמה בחרת דווקא במקצוע זה? למדתי תואר דו חוגי במשפטים ובניהול. בדיעבד, המשיכה לשני התארים האלו, בעיקר למשפטים, הייתה קשורה יותר לעובדה שלא ידעתי בדיוק מה הכיון שאליו רציתי לכוון את הקריירה שלי. לימודי משפטים הייתה ברירת מחדל נפלאה, שעד היום אני שמח שבחרתי בה, גם אם בדיעבד היא לא התאימה למקצוע הנוכחי שלי.

4. במבט לאחור, היית בוחר במקצוע אחר? כנראה שכן. אני לא בטוח שהייתי מוותר על לימודי ניהול, אבל כנראה שהייתי נרשם ללימודי תקשורת או ספרות. 
5. למה אתה הכי מתגעגע בלימודים? אני מתגעגע לחיי החברה. יש משהו בשנים האלה, בשילוב עם ההרגשה שכל הדלתות פתוחות בפניך, שהפכו את כל האינטראקציה הבינאישית באותה תקופה למעניינת ומפרה באופן קיצוני. כל מה שהגיע אחר כך היה, כמו שאמר כבר מישהו אחר, 'החיים עצמם'.
6. האם שמרת על קשרים עם חברים/מרצים מהתואר? עם חלקם. למרות שחלק מהחברים הקרובים שלי באותה תקופה בחרו לקחת את חייהם לכיונים אחרים, שלא לדבר על מדינות אחרות, עם הקרובים שבהם נשארתי בקשר.
7. מהו הקורס שהכי אהבת בתואר? ללא תחרות - מדובר בשני קורסי בחירה בתואר במשפטים, שעסקו בהיסטוריה של ארה"ב שהעביר פרופסור אייל נווה. הנושא היה כמובן מעניין, אבל הדרך שבה העביר אותו פרופסור נווה הייתה עילאית בעיניי. חוויה לימודית מדהימה.

8. כמה זמן לקח עד שהתברגת לשוק העבודה לאחר התואר? לאחר סיום הלימודים המשכתי להתמחות בבית משפט, ואפילו עברתי את בחינות הלשכה. אבל מיד לאחר שהוסמכתי כעורך דין התקבלתי לעבודה כתקציבאי במשרד פרסום המתמחה בפרסום באינטרנט. שם למעשה התחילה הקריירה האמיתית שלי.
9. איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים מהיום? מתעסק בתחום המובייל ומתמקד בצדדים העסקיים והמוצריים שלו, ממש כמו היום. לקחו לי לא מעט שנים להגיע למקום שלא רק מלהיב אותי, אלא גם משלב את הידע והמומחיות שצברתי וגם מאפשר להמשיך ללמוד ולהתפתח. אני לא מוותר על זה.
10. מה הדבר הכי חשוב שלקחת איתך מהתואר? יש לא מעט, אבל חייבים לבחור, הייתי משתמש בחצי מן הביטוי המפורסם של אריסטופאנס -
'Open your mind before your mouth'. הפרספקטיבה, היכולת להביט באנשים, תהליכים והתנהגויות ולהבין אותם לעומקם - כל זה השתנה אצלי באופן קיצוני בשנים האלה, שעיצבו את המחשבה שלי ואת יכולת הניתוח שלי כנראה יותר מ-21 השנים שקדמו להן. 

גם אתם רוצים ללמוד באוניברסיטת תל אביב? לחצו כאן >>

// יונתן רוה

Your email was successfully saved