1. מי אתה?
אני רועי אדוני בן 23 מראשון לציון, סטודנט שנה ב' לתואר ראשון בכלכלה והתמחות בלימודי שמאות מקרקעין במסלול האקדמי המכללה למינהל.
בנוסף, פעיל חברתי באגודת הסטודנטים, פעיל במתחם נוער בעיר מטעם מלגת לימודים ומנהל בצוות מועדון הנדל"ן אשר בו אני נפגש עם בכירים בתעשיית הנדל"ן (השמאי הממשלתי הראשי, מנכ"ל גזית גלוב ועוד), אחראי על ניהול תוכן מפגשי המועדון ומפיק אירועים בקמפוס.

2. מה אתה לומד ולמה בחרת במקצוע זה?
אני לומד במסלול של ארבע שנים תואר ראשון בכלכלה והתמחות בלימודי שמאות מקרקעין, כאשר בשנה הרביעית לתהליך אתחיל סטאז' באחד ממשרדי השמאים ואגש לשלוש בחינות מועצה אחרונות. במהלך התואר אני ניגש ללא פחות מ-11 מבחנים פנימיים בשמאות עליהם אני מקבל פטור מטעם מועצת השמאים (14 בחינות בסה"כ). בחרתי דווקא במסלול הזה כי הוא הכי אפקטיבי עבור העתיד שלי, מאז ומתמיד עולם הנדל"ן משך אותי וידעתי שזה הייעוד שלי.

התחלתי את תהליך הכניסה ללימודים אקדמיים בסוף השירות הצבאי בגיל 21, הגעתי ליום פתוח במכללה למינהל והומלץ לי על מכינת  "שחקים" – שלושה חודשי קיץ אינטנסיביים של לימודי מתמטיקה, אנגלית וקורס נוסף מהתואר וכבר השנה אתה סטודנט!  עמדתי בהצלחה במכינה, ומיד לאחר מכן נודע לי על המסלול החדש במכללה של לימודי כלכלה ושמאות מקרקעין. לא חשבתי פעמיים והחלטתי להצטרף למסלול.

הייתי צעיר מאוד בתחילת הלימודים ועלו בי תהיות אם כדאי לדחות את התהליך בשנה ולצאת לטיול הגדול או למצוא עבודה, רציתי להנות מהחיים. לאחר שחשבתי על זה, החלטתי שאני יכול לשלב גם וגם. אני יכול לומר היום בלב שלם שאני לא מתחרט על הדרך שעברתי; השקעתי בלימודים במהלך השנה, הכרתי חברים לחיים, עבדתי חצי משרה והצלחתי לטוס בקיץ למרכז אמריקה לחודשיים הכי מטורפים שהיו לי בחיים!

3. למה דווקא בחרת ללמוד במכללה למינהל? 
ראשית, המכללה קרובה למקום מגוריי. שנית, המכללה מספקת חיבור מתמיד לשוק העבודה ותמיד יוזמת ומקדמת שיתופי פעולה בין הסטודנטים והבוגרים לשוק ודוחפת אותם לפרויקטים השונים, למשל: פרויקט ה- "Internship", פרויקט "The Leaders" וירידי תעסוקה המתקיימים במכללה ומספקים הצעות עבודה לסטודנטים ובוגרים ועוד. מה עוד שקיים שת"פ בין המסלול האקדמי לבין מכללות מובילות בעולם הכולל: סמינרים, משלחות וקורסים מסובסדים בחו"ל ולסיום, האווירה הסטודנטיאלית מדהימה; מסיבת פתיחת שנה, מסיבת פורים, נשפים, יום הסטודנט, מועדוני העשרה שהמכללה מקדמת בתוך אגודת הסטודנטים, הנופש המסורתי באילת - "הפאנגו'יה" ומלא וייב טוב ברחבי הקמפוס.

4. הרגע האהוב עליך במהלך יום הלימודים?
לסיים את היום באימון כושר טוב ולהוציא את כל האנרגיה!

5. הספוט האהוב במכללה למינהל?
הקפה של אולגה כמובן!

6. אם לא היית לומד את זה, מה היית לומד?
לא הייתי לומד, הייתי מנסה מסלול חיים שונה של רכישת כישורי שיווק ומכירה במקום מעניין בעולם כמו: יפן או אוסטרליה. בין אם אני מצליח ובין אם לאו, הייתי מקבל ניסיון מסוים, רמת האנגלית שלי הייתה משתפרת ובסך הכל חוויה לגור מחוץ לבית ולהתנהל בכוחות עצמי.

7. מהו הקורס האהוב עליך ביותר בתואר?
ממש קשה לי לבחור, אולי אלך על השמאות.

8. מה הנושא הכי חם בקפיטריה שלכם?
מתי המכללה תהיה פתוחה 24/7? מי סגר פאנג'ויה ולאיזה מלון?

9. איפה אתה רואה את עצמך אחרי התואר?
ממשיך לטיול נוסף של אחרי התואר, משלים פערים ביבשת הדרומית ולאחר מכן מתחיל את החיים – נכנס להתמחות במשרד שמאים ומשם השמיים הם (לא) הגבול, הגבול הוא הדמיון שלי. אני רואה את עצמי בונה קריירה ורוכש ביטחון כלכלי, מקים מיזמיים בתחומים שמעניינים אותי, בונה קשרים בינלאומיים ומתנדב יותר.

10. מה הדבר שהכי חשוב לך לצאת איתו מהתואר?
חברים לחיים, קשרים לשוק העבודה וניסיון ניהולי – אני בתכנון להתקדם ליו"ר מועדון הנדל"ן בו אני פועל היום. בנוסף גם ניסיון תעסוקתי חשוב לי לקחת מהתואר - לצאת לאינטרשיפ מטעם המכללה כבר בקיץ הקרוב וביטחון, יש לי טייטל שילווה אותי לכל מקום שאלך – אני כלכלן ושמאי מקרקעין.

גם אתם רוצים ללמוד במכללה למינהל? לחצו כאן >>

// רועי אדוני


 

Your email was successfully saved