מחר יוצא אל האקרנים 'מסע הטבעת', סרט ישראלי מעט שונה מנוף הסרטים הישראלים אליו אנו רגילים - קומדיית הרפתקאות פנטסטית, המושפע (וכולל מחוות רבות) מסרטי שר הטבעות.

עוד מילדותו, אודי ליפסקי (אותו מגלם תומר שחורי) אהב את סיפורי "שר הטבעות", אותם סיפרה לו ולחברת ילדותו רפאלה (עמית פרקש) סבתו של אודי. ביידיש, כמובן.

שנים לאחר מכן, נוטשת רפאלה את אודי ביום הולדתו לטובת ליאור (תמיר ביידר), אחיו הכדורסלן של אודי, שבדיוק התקבל למכבי תל אביב. אודי, כמו כל אח מפרגן, הולך לחדרו ולא יוצא משם שלוש שנים.

 

כשסבתו האהובה של אודי נפטרה, היא השאירה בצוואה הון של חמישה מליון דולר, בהם יתחלקו אודי ואחיו, וזאת רק במידה ותוך חודש ימים אודי יתחתן. בנוסף, על פי הצוואה, אודי חייב להתחתן עם הטבעת אותה ענדה סבתו - טבעת פלאית, שחושלה במאפיית אבולעפיה (וכמו בשר הטבעות - רק שםגם ניתן להשמידה) שתחשמל את כל מי שתענוד אותה, חוץ מ-"המיועדת".

במידה ולא יצליח אודי לבוא בברית הנישואין תוך חודש ימים, הכסף יעבור לאביו נחמן (דבלה גליקמן). לכן, מנסה האב, בעזרתו של עורך דינו המפולפל רידלר (שמוליק לוי), להכשיל את נסיונותיו של אודי במציאת "האחת". וכך אודי, אחיו ליאור, רפאלה, עבריין בשם בכור (ישראל אטיאסוחמורו, יוצאים למסע על מנת לעזור לאודי למצוא את בחירת ליבו, ונתקלים בדרך בשלל אירועים מטופשים ודמויות משעשעות, ביניהם טוביה צפיר, גבי עמרני, יגאל עדיקא, שלומי קוריאט ועוד. את הסרט, אגב, ביימו אריק לובצקי ומתי הררי על-פי תסריט של שגיב פרידמן.


https://www.youtube.com/watch?v=ZYsQY9vlCsM

 

דבל'ה גליקמן ושמוליק לוי צריכים להיות צמד גם מחוץ לסרט. הם גורמים לך לצחוק בכל רגע שאתה רואה אותם יחד על המסך. טוביה צפיר קורע(!) וההופעות אורח הקצרות של גבי עמרני ושל שלומי קוריאט נפלאים. אך עם כל השמות הגדולים והשחקנים האדירים, תומר שחורי, השחקן הראשי, הוא זה ש-"גונב את ההצגה".

תומר שחורי, כיום בן 32, שבכלל עבר לארה"ב ללימודי מיקרוביולוגיה עם אימונולוגיה וגנטיקה מולקולרית והיה בדרכו להמשיך לתואר ברפואה, הבין באמצע המסע שמשחק הוא יעודו והפך לשחקן בלוס אנג'לס. לפני חמש שנים חזר ארצה והתחיל את קריירת המשחק שלו גם בשפה העברית.


 

עד כה גילם שחורי בעיקר תפקידים קטנים וקומיים (כמו בסדרה "פרופיל 64", עליה כתבתי כשיצאה), וכעת התקדם גם אל התפקידים הגדולים והראשיים. השנה יופיע גם בגרסה הטלוויזיונית לסדרת הרשת המצליחה "משיח" של אודי כגן, בתפקיד משנה חוזר.

את תומר זכיתי לראות כבר במספר רב של סרטים קצרים, ואף לכתוב לו דמויות ולביימו בעצמי בסרט קצר ובפרסומת, ובדרך הפך גם לחבר קרוב. על כן, קל לי להגיד שעשו בחירה נכונה מאוד בליהוק, כי אני הייתי עושה בדיוק את אותו הדבר.

אז אמנם בתסריט הציקו לי כמה וכמה דברים (בין אם משפטים מיותרים, ובין אם רגעים אמנם משעשעים, אך לא מתאימים לדמות שמגלמת אותה, מה שגרם לתחושה שהעדיפו את הבדיחה מאשר את השחקן), אך עם זאת, מדובר בסרט משעשע ומהנה, ובתור יוצר בעצמי שחוטא בקומדיות לא פעם, כיף מאוד לראות קומדיית פנטזיה-הרפתקאות ישראלית לשם שינוי על המסך הגדול.

// יניב חפץ


Your email was successfully saved