בתור מישהי שמלמדת נשים להגיע לאורגזמות, קצת מוזר שאני קוראת לפוסט הזה ״המטרה בסקס היא לא להגיע לאורגזמה״, לא? אז בכלל לא, כי המטרה בסקס באמת לא אמורה להיות ״להגיע לאורגזמה״, כמו שהמטרה בלעבוד לא אמורה להיות ״בשביל להרוויח כסף״ והמטרה בלמצוא אהבה היא לא ״להגיד שאני בזוגיות ובסדר מבחינה חברתית״. 

המטרה בסקס אמורה להיות לחוות עונג, ולמען האמת? גם המטרה בעבודה בה אנחנו מבלים את מרבית היום שלנו אמורה להיות ליהנות ולחוות עונג, מטרת הזוגיות שלנו אמורה להיות לחוות עונג, אהבה ואינטימיות ואנחנו אמורים להביא ילדים לעולם כדי לחוות מהם עונג ולא כי ״זה מה שצריך לעשות״.

הבעיה היא, שיש לנו ראייה מאוד זכרית על מיניות, בעיקר כי זה היה תחום שרק גברים דיברו עליו עד לפני כמה שנים. אבל היום הגענו לעידן בו גם נשים יכולות מבחינה חוקית לדבר ולהתעסק בסקס, איזה יופי! הבעיה היא שכל הידע והפרספקטיבה שיש לנו על מיניות היא זכרית - להגיע למטרות, יעדים, מספרים, הישגים, כמה הצלחת, כמה זמן, בלה בלה בלה. 

זה עובד נהדר אולי עבור גברים שנהנים באופן כללי למדוד כל דבר בחיים (כמובן שאני מכלילה כדי להעביר נקודה מסוימת ולא חושבת שכל הגברים הם כאלה). אבל אצל נשים העניינים עובדים בצורה קצת שונה; אנחנו פחות עובדות עם מטרות ויעדים, פחות מתעסקות בכמותי, ומתמקדות יותר באיכותי. זה כמו ההבדל בין בוס שסופר שעות בעבודה לבין בוס שסופר הישגים. מה תעדיפו?

ברור שעדיף שמישהו ימדוד אותנו לפי ההישגים שלנו ולא לפי השעה המדויקת בה הגענו לעבודה או כמה זמן היינו בהפסקת הצהריים, נכון? אז גם בסקס זה ככה. אני לא יכולה לשמוע אנשים שמדברים על אורגזמות במובן של ״סוגים של אורגזמות״, ״כמה אורגזמות חווית״, ״כמה ברצף?״ ״כמה זמן כל אורגזמה״. זה מטריף אותי!!! זה הופך את הדבר המושלם והמהמם הזה למשהו מכאני, מספרי ומתמטי, ושוב, אולי המיניות הגברית עובדת בצורה כזו, אבל הנשית? ממש ממש לא. 

אנחנו רוצות להרגיש, לחוות, ליהנות מהדרך. הגוף שלנו מסוגל להגיע לאורגזמות קטנות, בינוניות, גדולות, רצופות, מתמשכות, ועוד עולם שלם של עונג צרוף שלא תגלו אם תמשיכו עם הפרספקטיבה המיושנת והגברית שלכם לגבי מיניות נשית. אז לא, האורגזמה היא לא הדבר הכי חשוב בסקס, לא לאישה וגם לא לגבר. הרי לא סתם אמרו לא לשפוך זרע סתם ולא סתם גברים טנטריים מתרגלים סקס ללא שפיכת זרע. אם כל הנשים יתחילו להבין שהאורגזמה היא רק הבונוס ולא המטרה, אולי נוכל לחוות אותה בצורה קלה וזורמת יותר מעכשיו. 

מה שחשוב לזכור זה שסקס לא אמור להיות כואב – הוא אמור להיות כיפי, מהנה, מענג, נעים, מרגש, מרתק, מסקרן ומטריף חושים! אנחנו עושים סקס כי בא לנו ליהנות ולהרגיש טוב עם עצמינו ועם הגוף שלנו, אנחנו רוצים לחוות עונג ברמות הכי גבוהות שיש, אנחנו רוצים ליצור חיבור ואינטימיות עם אדם אחר שחשוב לנו. 

האורגזמה היא רק פרט שולי, הדובדבן שבקצפת, אבל היא לא כל הארוחה. עובדה שיש מתחת לדובדבן עוד מלא דברים טובים ליהנות מהם. בדיוק כמו שאתם לא באים למסעדה וישר מזמינים קינוח, אין סיבה שתבואו לחוויות המיניות שלכם וישר תחפשו את האורגזמה. 

// נטלי להב

Your email was successfully saved