פיזיקה פשוטה. כשנרים חפץ כלשהו לגובה מסויים ונשחרר, החפץ יצבור תאוצה ועוצמת הפגיעה בקרקע תיקבע על פי הגובה ממנו החפץ נפל. ברור שזה תלוי גם בעמידותו של החפץ, אבל נניח שהחפץ שלנו עמיד. אם החפץ נפל מגובה נמוך, נניח תפוח שנפל משולחן, אז הפגיעה עשויה להשאיר סימן על התפוח. אם התפוח הזה נזרק מראש של בניין האמפייר סטייטס, סביר להניח שעם הפגיעה בקרקע התפוח יהפוך לגרבר. ומה אם החפץ שאנחנו מדברים עליו זה לב? לב שנופל מגובה רב עשוי למצוא את עצמו מתרסק לאלפי חתיכות, וכל כך קל להרים לב מאוהב לגובה רב.

היסטוריה פשוטה. ההיסטוריה לעולם חוזרת. אימפריות נופלות אחת אחרי השנייה, ולפעמים מניתוח נכון של אירועי העבר ניתן להעריך את אירועי העתיד. ואם ההיסטוריה הזו היא בעצם מערכות היחסים הישנות שלנו? כל אלו שנגמרו אף על פי שחשבנו שאין אפשרות שיחרבו? האם באמת ניתן לחזות את עתידה של מערכת יחסים על סמך מערכות היחסים הקודמות? 

ספרות פשוטה בשני חלקים. חלק ראשון הוא המחזה הקלאסי. ישנם הטרגדיה והקומדיה. הקומדיה מטרתה להגחיך את המציאות ולהעלות חיוך, ומטרת הטרגדיה להראות את חוסר האונים של האדם מול העולם.
חלק שני, דמויות "עגולות" ודמויות "שטוחות". הבסיס לדמות ה"גיבור", או בכלל דמות ראשית במחזה, הוא היותה דמות "עגולה". הדמות משתנה עם הזמן, היא מושפעת מאירועי העבר והאירועים אותם היא חווה והם שמאפשרים לה להתמודד עם האירועים אותם היא חווה. האם את כבר דמות "עגולה" בסיפור של חיי? או שמא דמות "שטוחה", שמטרתה רק לקדם את העלילה? 

האם נכנסתי לפרק בחיי שהוא קומדיה או שזו תהיה עוד טרגדיה, ועוד סיפור על היסטוריה שחזרה על עצמה, ועל לב שנפל מגובה רב?

אם אלך לפי ההיסטוריה, כן. ככה זה הלב שלי, כשהוא עולה לשחקים של רגשות וציפייה, הוא מוצא את עצמו מתקרב במהירות לקרקע, עד שבסופו של דבר מגיע רגע המפגש הבלתי נמנע בינו לבין האדמה.
המסקנה פשוטה. הפעם, אני מקווה שאלמד אווירודינמיקה פשוטה של הלב לפני השלב שהגרביטציה תתחיל להשפיע, כי כל כך חשוב לי להמריא ולעוף יחד איתך, ובניגוד להיסטוריה, לספרות, והפיזיקה, לשמר את הכימיה. רוצה ללמוד מספיק ויחד איתך כדי לא לתת לסיפור שלנו להיות עוד סיפור על לב שבור.

// רון שמואלי
 

Your email was successfully saved