- ניסית פעם להגיד 'תודה'?
- ברור. כל הזמן אני אומר תודה.
- מתי? - אתה יודע... מידי פעם. בתור בסופר, או כשיוצאים ממסעדה ואומרים תודה למלצר ולמארחת, ואז הם אומרים גם בחזרה. אני די בטוח שזה סתם אבל.
- כן, נו בסדר...אבל תודה "אמיתית" מתי יצא לך להגיד?
- האמת שאני לא כל כך זוכר... הנה אני מנסה. תודה.
- מה, זהו?
- מה זה, "זהו"?
- זה הכל?
- נראה לי...
- בוא ננסה להיכנס קצת יותר לעומק.

- טוב, אני מתחיל. תודה על מילים. תודה על היכולת לחבר אותיות ולבסוף להפוך אותן למשפט. תודה על האפשרות לתאר רגשות, תודה על רגשות. כן, גם על רגשות שפחות נעים להרגיש. תודה על חיוך. בעיקר על כאלו שמופנים אלי ובזכותי. תודה על צחוק, שנותן מקום לשמחה לצאת החוצה, ותודה גם על הומור שדואג להזכיר לי לצחוק גם כשלא הכל טוב. תודה על כאב, וכעס שמכריחים אותי לקום ולשנות, תודה על עצב שמראה שאכפת לי, תודה על אנשים, ותודה על אלו שבוחרים להישאר איתי כי אני "אני" , תודה גם לאלו שבוחרים לעזוב. תודה מיוחדת לאלו שנשארים למרות שאני לפעמים מעצבן.

תודה על ביקורת עצמית. תודה על תחביבים (אולי עדיף להגיד 'תחומי עניין?' תחביבים זו מילה קצת מבוגרת). תודה על צלילה ועל שקט מתחת למים, תודה לאלכוהול (אבל רק כשהוא לא מגזים ולא נוהג). תודה לסרטים ולסדרות על שעות הפנאי, ותודה לספרים על פיתוח הדמיון. תודה על מוסיקה, שבלעדיה לא הייתי אני. על גיטרה, על אצבעות ועל אוזניים. גם על שאר החושים אני אומר תודה. תודה על חמימות של שמש ועל נוף יפה, תודה על גשם קריר וההזדמנות להתכסות בשמיכה.

תודה על לב פועם. שאפשר להסתכל עליו רק כמשאבת דם ואפשר להבין שהוא מאפשר בדרכו ובקצב שלו לתת להכל להמשיך לזוז. תודה על צלילות מחשבה. תודה על משפחה חמה, על ילדות, על הורים דואגים ואוהבים ואחים. תודה על אהבה. תודה על הרגש הכי מתוסבך, נעים, כואב, מלהיב, אכזרי ומרפא שקיים. הכי ברור והכי בלתי מוגדר. תודה על אהבה שאינה חד צדדית. תודה שאת קיימת. תודה שאת מצליחה להכיל אותי. תודה שאת לא רק בת זוג, אלא גם חברת אמת שלי.

תודה על רגע של צלילות על דשא בשעת שקיעה, תודה על חיים בהווה, תודה על המנעות מהתעסקות מיותרת בעבר (או האקונה מטטה כמו שנאמר). תודה על כל מה שקרה, שהיה מלא בטוב אבל גם בלא מעט רע. תודה גם על כל מה שלא קרה. על כל פעם שתכננתי וכשמישהו שינה את כיוון הרוח, היה בי את הכוח לשלוט על הספינה.
אז על כל זה ועוד, תודה.

- או! עכשיו זה היה מצויין!
- תודה רבה!
- בבקשה! אז אגב, תגיד, בסליחה ממך... מתי לאחרונה ביקשת באמת 'סליחה'?

// רון שמואלי

Your email was successfully saved