1. אז מי אתה? שמי בן שדה, אני בן 26, סטודנט שנה שנייה לתואר ראשון בהנדסת מכונות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, במקור מקיבוץ בית אלפא מעמק יזרעאל. בצה"ל התחלתי בתור לוחם בחטיבת הנח"ל ולאחר מכן עשיתי שני תפקידים בתור קצין בגזרת פיקוד דרום. מעבר להיותי סטודנט מן המניין, אני מתפקד גם כראש ועד הסטודנטים של המחזור שלי. אנו מתעסקים בכל הנוגע לתיאום בין סגל הקורסים לסטודנטים-הכול עובר דרכנו.
2. מה אתה לומד ולמה בחרת במקצוע זה? בחרתי ללמוד הנדסת מכונות. הסיבה היא שכבר מגיל קטן התעניינתי בכל התחום הטכני. גדלתי עם מפתח שוודי ביד ימין ומברג ביד שמאל ויצא לי בתור נער לעבוד עם כלים שונים. לכן, זה נראה לי טבעי לחלוטין ללכת לתחום הזה. מה גם שאני אדם ריאלי בסה"כ, מסתדר טוב עם מספרים.
3. למה בחרת ללמוד דווקא באוניברסיטת בן-גוריון בנגב? מכונות אפשר ללמוד בשלוש אוניברסיטאות בארץ - בטכניון, בתל אביב ופה. הפסיכומטרי הראשון הספיק לי לת"א וממש לא רציתי עקב יוקר המחיה והחיים בכלל במרכז. לאור זאת, עשיתי פסיכומטרי נוסף שאפשר לי להתקבל לכאן והלכתי בשמחה רבה. 4. מה הרגע האהוב עליך במהלך יום הלימודים? כשעושים רגע הפסקת קפה עם החברה ב"חלון" בין שיעורים או פשוט באמצע היום במהלך תקופת המבחנים. עוזר לנקות את הראש ולהזכיר שיש עוד חיים מעבר למחברות ומספרים.
5. מהו הספוט האהוב עליך באוניברסיטה? האמת שזה לא מקום שמותר להגיע אליו כל כך - הגג של בניין 72 הוא אחלה מקום. שקט, רגוע ועם אוויר טוב.
6. אם לא היית לומד הנדסת מכונות, מה היית לומד? חד וחלק מזרח תיכון ופוליטיקה וממשל. זה ממש יושב עליי ומעניין אותי. נחשפתי לדברים דומים במהלך השירות הצבאי ובזמני החופשי אני בהחלט עוקב אחר העניינים הפוליטיים במדינה ובעולם.
7. מהו הקורס האהוב עליך בתואר? אני עוד לא בחצי אפילו, אבל עד כה, אני יודע לומר שהקורס בתרמודינמיקה שהיה לנו בסמסטר שעבר היה בהחלט מעניין. הקורס מתעסק בהפקת אנרגיה ממחזורים שונים, תלויי חומרים שעוברים בהם והרכיבים השונים שהם מכילים. 8. מהו הנושא הכי חם בקפיטריה שלכם? בנוגע לנושא אין ספק- הפאנג'ויה הקרבה והחתולים המתרוצצים ברחבי הקמפוס.
9. איפה אתה רואה את עצמך אחרי התואר? שאלה טובה. אני יודע לומר שזה יהיה באזור הצפון, אבל עוד לא בטוח באיזו חברה אני אעבוד. לאו דווקא חברה ביטחונית גדולה, ייתכן שגם אמצא עצמי בסטארטאפ קטן או משהו בסגנון.
10. מהו הדבר שהכי חשוב לך לצאת איתו מהתואר? חשוב לי לצאת מהתואר עם כלים שיאפשרו לי להתמודד עם כל בעיה בה אתקל במהלך העבודה.
גם אתם רוצים ללמוד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב? לחצו כאן >>
// בן שדה


Your email was successfully saved